Burdur'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününde coşkulu kutlama

Burdur’da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Köprübaşı’ndan Şeker Meydanı’na kadar düzenlenen yürüyüş, açıklamalar ve etkinlik ile coşkuyla kutlandı.

Burdur’da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Köprübaşı’ndan Şeker Meydanı’na kadar yürüyüş düzenlendi.

Yürüyüşe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ile işçiler ve sendika temsilcileri katıldı. Şeker Meydanında saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından açıklamalarda bulunuldu.

Türk İş Şube Başkanı Mustafa Onay yaptığı açıklamada, " Özgürlük için burada bulunuyoruz, özgürlük ve demokrasi meydanı'nda toplanan tüm emekçileri saygıyla selamlıyorum. Bugün 1 Mayıs emek ve dayanışma günü bu 1 mayıs'ta herkes yaralı 6 Şubat 2023 pazartesi günü yaşanan ve daha sonra devam eden depremler asrın felaketi olarak tanımlandı, yurdumuz bir yas evine döndü geçen senelerde omuz omuza mücadele verdiğimiz arkadaşlarımızın ve işcilerimizin bir bölümü artık aramızda değil. Anamızı babamızı ailemizi memleketimizi anılarımızı yitirdi 10 binlerce canımız enkazlar altında can verdi biz geriye kalanlar ise felaketin ardından daha da zorlaşan hayat mücadelesinin üstesinden gelmeye Çalışıyoruz” dedi.

Türk İş Şube Başkanı Mustafa Onay’dan Sonra konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan DİSK Şube Başkanı Barış Özdemir ise yaptığı açıklamada, " Hepiniz hoşgeldiniz ülkemizde yaşanan deprem felaketi ve 1 Mayıs girişlerinde yaşamlarını yitiren tüm Önder ve yurttaşlarımızı saygıyla anıyoruz işçinin emekçinin halkların ve yok sayılan tüm kesimlerin bir araya gelerek güçlerini birleştirdiklerini emeğin hakkını demokrasi ve eşitlik taleplerini kararlılıkla aykırılıkları umudun ve mücadelenin günü olan 1 Mayıs hepimize kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Etkinlik Müzik şenliğinden sonra katılımcıların halay çekmesiyle sona erdi.

burdur işçi bayramı1 mayısTürkiyeBurdurBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.