Burdur'da depremzede çocuklar için Aşevi

6 Şubatta 11 İli etkileyen deprem sonrası Burdur’da eğitim ve öğretim gören öğrenciler için hayırsever vatandaşın destekleriyle aş evi oluşturuldu.

6 Şubatta 11 İli etkileyen deprem sonrası Burdur’da eğitim ve öğretim gören öğrenciler için hayırsever vatandaşın destekleriyle aş evi oluşturuldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “6 Şubat’ta 11 İli etkileyen bir deprem yaşadık. Deprem sonrasında da Türkiye’ni muhtelif şehirlerine depremzede yurttaşlarımız yerleşti yerleştirildi. Burdur’da da misafir ettiğimiz depremzede yavrularımız eğitim ve öğretimine kaldığı yerden devam ettiler ve başladılar. Milli Eğitim camiamızın katkıları ile gönüllü bağışçılarımızın katkılarıyla hayırsever bir vatandaşımızın kendi dükkanını bize tahsis etmesiyle burada eğitim ve öğretim gören ve öğleyin ailesinin yanında gidip gelmede zorluk yaşayan, KYK’ya gidip gelmekte zorluk yaşayan yavrularımıza bir aş evi oluşturduk. İlk ve Ortaokul öğrencilerimiz bu aşevimizden yakın olana bölgeden yararlanabilecekler tatbikî hayırsever vatandaşlarımızı buraya katkı vermeye davet etmek istiyoruz. Yavrularımız aç kalmasın ve düzgün dengeli beslensinler istiyoruz. Asıl amacımız bu. Burada verilecek her türlü katkının yine depremzede vatandaşlarımıza gittiğini vatandaşımızın bilmesini istiyoruz” dedi.

 

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun ErcengizBurdur depremzedeTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.