Burdur'da Emniyet Hepsini Avladı 52 kişi tutuklandı

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan asayiş çalışmalarında yakalanan 62 kişiden 52'si tutuklandı.

Burdur'da İl Emniyet Müdürlüğü tarafından suçun önlenmesi, olayların aydınlatılması ve suçluların yakalanması için yapılan çalışmalar kararlılıkla sürdürülüyor.

Bu kapsamda Burdur İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 4 Kasım ile 18 Kasım 2022 tarihleri arasında yapılan çalışmalar çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Emniyet ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda 6 adet kesici alet (bıçak-pala), 9 adet ruhsatsız av tüfeği, toplamda 4 şahıs hakkında "6136 Sayılı Kanuna Muhalefet" suçundan adli işlem yapıldı.

Mal varlığına karşı işlenen suçlar ile mücadele edilmesi ve vatandaşlarımızın maddi zararlarının giderilmesi amacıyla yürütülen çalışmalarda; Meydana gelen (9) hırsızlık olayının tamamı aydınlatılmış ve olaya karışan (6) şüpheli şahıs yakalanarak haklarında adli işlem yapılmıştır.

Aranan şahısların yakalanması amacıyla yürütülen çalışmalarda; Farklı suçlardan (Hırsızlık, Kasten Yaralama, Tehdit vb.) aranması olan toplamda 62 şahıs yakalanarak adli makamlara sevk edilmiş, 52 şahıs tutuklanmış, 10 şahıs serbest bırakılmıştır.

Yakalanan şahıslardan "Bir Kimseyi Fuhuşa Teşvik Etmek / Yaptırmak /Aracılık Etmek/Yer Temin Etmek" suçundan 13 yıl, 4 ay hapis cezasıyla aranan (1) şahıs, "Hırsızlık" suçundan 6 yıl, 8 ay ve 4 yıl 9 ay hapis cezasıyla aranan (2) şahıs, "Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanuna Muhalefet" suçundan 5 yıl, 4 ay hapis cezasıyla aranan (1) şahıs ve "İkametten Hırsızlık" suçundan 6 yıl hapis cezasıyla aranan (1) şahıs tutuklanarak Cezaevine teslim edildi.

Burdur asayiş operasyonuBurdur İl Emniyet MüdürlüğüTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.