Burdur'da öğrencilerden çevre duyarlılığı; 6 Bin fidan yetiştirdiler

Burdur Lisesi öğrencileri ağaç dikerek ormanları yok olmaktan kurtarmak için kollarını sıvadı. Burdur Lisesi öğrencileri tohumları dikip fidan haline getirdi. İşte detaylar...

Burdur Lisesi öğrencileri ağaç dikerek ormanları yok olmaktan kurtarmak için kollarını sıvadı. Lise öğrencileri, Beden Eğitimi öğretmenleri Arzu Özgün Kasap ve Serdar Altınkaynak liderliğinde 23 Kasım 2021 tarihinde dağlardan topladıkları meşe palamutlarının tohumlarını dikip fidan haline getirdi. Sonra da yetiştirdikleri 6000 fidanı doğayla buluşturmak üzere İl Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerine teslim etti.

“ DOĞAYA DUYARLIYIZ”

Burdur Lisesi Müdürü Ahmet Demirel konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Burdur Lisesi olarak doğaya duyarlıyız. Unutmayalım ki; bu dünya bize dedelerimizden miras kalmadı, biz onu torunlarımızdan emanet aldık. Bu şuurla hareket ederek dünyamızın akciğeri olan ormanlara sahip çıkıyoruz.” Dedi.

“UMARIM BU SAYEDE ÇEVRE DUYARLILIĞI ARTAR”

Beden Eğitimi öğretmeni Arzu Özgün Kasap ise: “Son zamanlarda pek çok orman yangını yaşadık. Yangınlar sebebiyle ormanlarımız kül oluyor. Yerine yenisini dikmek gerekiyor. Biz bu yolda öğrencilerimizle bir adım attık. Umarım bu adım başka adımları da tetikler ve bu sayede toplumda çevre duyarlılığı artar ve yeni orman alanları oluşturulur” Dedi.

Burdur LisesifidanBurdur İl Tarım ve Orman MüdürlüğüTürkiyeBurdurBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.