Burdur'da operasyonlarda 46 şahıs tutuklandı

Burdur'da emniyet ekipleri tarafından tarafından Burdur genelinde yapılan uygulamalarda yakalanan 51 şahıstan 46'sı tutuklandı.

Burdur'da emniyet ekipleri tarafından tarafından Burdur genelinde yapılan uygulamalarda yakalanan 51 şahıstan 46'sı tutuklandı.

Burdur'da emniyet ekipleri tarafından tarafından Burdur genelinde genel asayiş ve kamu düzeninin sağlanması ile suçun önlenmesi, olayların aydınlatılması ve suçluların yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilmektedir.

Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 15-31 Mart 2023 tarihleri arasında yapılan çalışmalarda;

· (6) adet kesici alet (bıçak),

· (3) adet av tüfeği ele geçirilmiş ve "6136 Sayılı Kanun'a Muhalefet" suçundan (2) şahıs hakkında adli işlem yapılmıştır.

Mal varlığına karşı işlenen suçlar ile mücadele edilmesi ve vatandaşlarımızın maddi zararlarının giderilmesi amacıyla yürütülen çalışmalarda;

· Meydana gelen (9) hırsızlık olayının tamamı aydınlatılmış ve tespit edilen (10) şüpheli şahısın tamamı yakalanarak haklarında adli işlem yapılmıştır.

Aranan şahısların yakalanması amacıyla yürütülen çalışmalarda;

· Farklı suçlardan (Hırsızlık, Kasten Yaralama, Dolandırıcılık vb.) aranması olan toplamda (51) şahıs yakalanarak adli makamlara sevk edilmiş, (46) şahıs tutuklanmış, (5) şahıs serbest bırakılmıştır.

Yakalanan şahıslardan "Hırsızlık" suçundan 11 yıl, 3 ay hapis cezasıyla aranan (1) şahıs, "Hırsızlık" suçundan 9 yıl, 2 ay hapis cezası ile aranan (1) şahıs, "Cinsel Saldırı" suçundan 7 yıl, 7 ay hapis cezası ile aranan (1) şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

burdur asayiş uygulamasıBurdur asayiş operasyonuburdur aranan şahısTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.