Burdur'da Türk Mutfağı Haftası program açılışı yapıldı

Burdur Valiliği öncülüğünde, ilgili paydaş STK ve kamu kurumlarının katkılarıyla düzenlenecek hafta kapsamında yapılacak etkinliklerde Burdur'a özgü yöre mutfağı ve tatların daha geniş kitlelere tanıtılması amaçlanıyor. İşte detaylar...

Burdur Valisi Ali Arslantaş eşi Hatice Arslantaş hanımefendi ile birlikte, 21 - 27 Mayıs tarihleri arasında İlimizde çeşitli etkinliklerle kutlanacak "Türk Mutfağı Haftası" açılış programına katıldı.

Burdur Valiliği öncülüğünde, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde ilgili paydaş stk ve kamu kurumlarının katkılarıyla düzenlenecek hafta kapsamında yapılacak etkinliklerde İlimize özgü yöre mutfağı ve tatların daha geniş kitlelere tanıtılması amaçlanıyor.

Bu kapsamda bugün açılışı yapılan Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri Mehteran Takımı eşliğinde vatandaşların katılımıyla gerçekleşen yürüyüşle başladı.

Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayarak Bakibey Konağına kadar süren yürüyüşün ardından açılış töreni ile devam eden programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması sonrası İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Emre Gürsay tarafından konuşma yapıldı.

Haftanın ilk gün programında Gölhisar Kavurması, Keşkek, Yufka ve Düğümcük ikramı, MAKÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı öğrencileri tarafından sunulan müzik dinletisi eşliğinde yapıldı.

Vali Arslantaş, Bakibey konağı bahçesinde hazırlanan yöresel yemek ve tatlarının yapıldığı standları gezerek keşkek dövdü, Gölhisar Kavurması yapan ustaya eşlik ederek, katılımları ve katkıları dolayısıyla teşekkür etti.

27 Mayıs'a kadar devam edecek etkinliklerle Burdur'a özgü tatlar tanıtılmaya devam edeceğini belirten Vali Arslantaş, Türk Mutfağı Haftası'nın İlimiz için hayırlı olmasını diledi.

Programa başta Vali Ali Arslantaş ve Hanımefendi Hatice Arslantaş olmak üzere Milletvekili Bayram Özçelik, MAKÜ Rektör V. Durmuş Acar, Ağlasun Kaymakamı Tahir Demir, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İlçe Belediye başkanları, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Türk Mutfağı haftasıBurdur ValiliğiAli ArslantaşTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.