Burdur'da vatandaşa şeker kazığı; 10 kilo şeker aldı 9 kilo çıktı

Burdur’da bir marketten şeker alan vatandaş kasa da hayatının şokunu yaşadı. 5 kiloluk ambalaj içindeki şeker, kasa da 4,5 kilo çıktı.

Burdur’da bir marketten şeker alan vatandaş kasa da hayatının şokunu yaşadı. 5 kiloluk ambalaj içindeki şeker, kasa da 4,5 kilo çıktı.

Burdur’da merkezde yaşayan Ali Biçer (53) isimli vatandaş şeker almak için bir market şubesine gitti. Markette 5 kiloluk ambalaj içerisinde bulunan 2 paket şeker aldı. Raftan aldığı şekerlerin biraz hafif olmasından kuşkulanan Biçer, kasada bulunan tartıda elindeki şekerleri tartmak istedi. Biçer’in elindeki şeker paketlerini tartan kasiyer de Biçer’de şaşkınlık yaşadı. Her iki şeker paketi de yaklaşık 600 gram eksikti. Paketleri tartıdan alan Biçer, 2 pakete 225 TL ödeyerek marketten ayrıldı. Biçer, marketten çıkar çıkmaz Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı çağrı merkezini arayarak şikayetçi oldu.

Biçer, “Bugün bilindik bir marketten aldığım şekerlerden şüphelenip kendi terazilerinde tartım yaptığımda yaklaşık 600 gram, 380 gram gibi bir eksiklik olduğunu gördüm. Bunu da cep telefonum ile kayıt altına aldım. Gerekli yerlere Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına şikayetlerimi yaptım” dedi.

Diğer vatandaşlara da daha dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunan Biçer, “Diğer arkadaşlarda her türlü ölçümlerini, tartımlarını yapmasını tavsiye ederim. Bu bizim için bir sorumluluk oldu. Her geçen gün bizden biraz daha bir şeyler çalınmakta” diye konuştu.

10 kilo şeker parası ödeyerek 9 kilo şekere sahip olduğunu ifade eden Biçer, sözlerine şöyle devam etti; “Nur topu gibi iki paket şekerimiz var. Güle güle afiyetle artık yediğimiz kazığı tatlı tatlı şeyine bakacağız artık. Bundan sonra biraz daha tedbirli hangi marketten alırsak alalım artık tartımları isteyebilirim.”

burduryenigün

Burdur olayTürkiyeBurdurBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.