Burdur'da yakalanan 48 şahıstan 39'u tutuklandı

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından kent genelinde yürütülen asayiş çalışmalarında yakalanan 48 şahıstan 39'u tutuklandı. İşte detaylar..

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından kent genelinde yürütülen asayiş çalışmalarında yakalanan 48 şahıstan 39'u tutuklandı. İşte detaylar..

Burdur Valiliği tarafından yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi;

Güvenlik güçlerimiz tarafından İlimiz genelinde genel asayiş ve kamu düzeninin sağlanması ile suçun önlenmesi, olayların aydınlatılması ve suçluların yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilmektedir.

Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 01 Nisan– 14 Nisan 2023 tarihleri arasında yapılan çalışmalarda;

· (3) adet kesici alet (bıçak-pala)

· (2) adet tabanca

· (5) adet ruhsatsız av tüfeği

· Toplamda (4) şahıs hakkında "6136 Sayılı Kanuna Muhalefet" suçundan adli işlem yapılmıştır.

Mal varlığına karşı işlenen suçlar ile mücadele edilmesi ve vatandaşlarımızın maddi zararlarının giderilmesi amacıyla yürütülen çalışmalarda;

· Meydana gelen (10) hırsızlık olayının tamamı aydınlatılmış ve olaya karışan (6) şüpheli şahıs yakalanarak haklarında adli işlem yapılmıştır.

Aranan şahısların yakalanması amacıyla yürütülen çalışmalarda;

· Farklı suçlardan (Hırsızlık, Kasten Yaralama, Tehdit vb.) aranması olan toplamda 48 şahıs yakalanarak adli makamlara sevk edilmiş, 39 şahıs tutuklanmış, 9 şahıs işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştır.

Yakalanan şahıslardan "Parada Sahtecilik" suçundan 16 yıl, 11 ay hapis cezasıyla aranan (1) şahıs ve "Hırsızlık" suçundan 5 yıl hapis cezasıyla aranan (2) şahıs, tutuklanarak Cezaevine teslim edilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş ŞubeBurdur ValiliğiBurdur operasyonBurdur asayişTürkiyeBurdurBucak

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.