Burdur İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri gönülleri kazandı

Asrın felaketi olarak tanımlanan 2 büyük depremin ardından, Burdur İl Sağlık Müdürlüğü deprem bölgesinde büyük bir özveri ile çalışmalara katıldı.

Asrın felaketi olarak tanımlanan 2 büyük depremin ardından, Burdur İl Sağlık Müdürlüğü deprem bölgesinde büyük bir özveri ile çalışmalara katıldı.
Deprem felaketinin yaşandığı ilk andan itibaren bölgede arama kurtarma çalışmalarına destek veren Burdur İl Sağlık Müdürlüğü, bölgedeki hastanelerde depremzedelerin tedavilerini ve koordinasyonlarını sağladı.
Bölgedeki çalışmalarıyla gönülleri kazanan Burdur İl Sağlık Müdürlüğü personellerini sayısı belli oldu.

Deprem bölgesinde görev alan Burdur İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri

Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Gaziantep’e toplam 304 personel gitti. Bu personellerin bir kısmı geri dönerken sahada aktif olarak 154 personel çalışmalara devam ediyor. Yine 20 ambulans bölgeye giderken şu anda 13 ambulans deprem bölgesinde hizmet vermeye devam ediyor. 4’er kişilik 3 UMKE ekibi hala daha sahada çalışmalarını sürdürüyor. Bölgeye giden 15 uzman hekimden 9’u, 23 Tabip’ten 13’ü bölgede depremzedelere hizmet vermeye devam ediyor. Ayrıca İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri il koordinasyonlarında da görev almaya devam ediyor.

Burdur İl Sağlık Müdürlüğüdeprem arama kurtarmaTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.