Burdur İŞKUR sahada

Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yunus Emre AKALIN, 20 Aralık 2022 tarihinde fabrika üretimine başlayan firmaya ziyaret gerçekleştirdi.

Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yunus Emre AKALIN Madencilik ve Taş Ocakçılığı alanında faaliyet gösteren ve 20 Aralık 2022 tarihinde fabrika üretimine başlayan BAZALTO MADENCİLİK TARIM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ firmasına ziyaret gerçekleştirdi.

Burdur İl Müdürü AKALIN fabrikayı gezerek çalışan sayıları, kadın istihdamı ve işçi talepleri hakkında bilgi alarak, işveren temsilcilerine Teşvikler, İşbaşı Eğitim Programı ve Üretim Sürecine Katılım Programı (ÜSKAP) hakkında bilgi verdi.

İŞKUR’un sunmuş olduğu Aktif İşgücü Programları, işverenlere, işe alacakları kişilerin mesleki bilgi ve becerilerini işyerinde gözlemleme, kişilere eğitim verme ve kişileri işe alma konusunda isabetli karar verme imkânı sunmaktadır. Bu şekilde, işverenler ihtiyaç duydukları işgücünü herhangi bir maliyete katlanma zorunluluğu olmadan yetiştirme imkânına kavuşmakta ve doğru işçi bulma olanağı elde etmektedir.

Üretim Sürecine Katılım Programı ve İşbaşı Eğitim Programı kapsamında, işverenler belirledikleri vasıflara sahip katılımcı adayını kendileri bulabilecekleri gibi Kurumumuza katılımcı adayı bulunmasına yönelik talep iletebileceklerini ifade eden AKALIN;
“Yaptığımız piyasa araştırması ve işyeri ziyaretleri ile program ve projelerimiz tanıtılıp, istihdama olan katkımız devam edecektir.” dedi.

Burdur İŞKURİŞKUR BurdurYunus Emre AkalınTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.