Burdur MAKÜ Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ruhsatı çıktı

Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ağız ve diş sağlığı hastanesinin ruhsatının çıktığını duyurdu. İşte detaylar..

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, MAKÜ Dişhekimliği Fakültesi Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Bakanlık onayının çıkması ile ilgili açıklama da bulundu.

RUHSAT TAMAM MAYIS’TA HİZMETE BAŞLAYACAK

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinin hizmete başlayabilmesi için Bakanlık Ruhsatının çıktığını belirten Milletvekili Bayram Özçelik “ Dişhekimliği Fakültemizin Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin hizmet verebilmesi için Sağlık Bakanlığımıza ruhsat başvurusu Üniversitemiz tarafından yapılmıştı. Bakanlığımızla yaptığım görüşmeler sonrasında 105 Ünitlik 6 yataklı, ameliyathaneleri olan Hastanemizin ruhsatlandırılması yapıldı. MAYIS AYI içerisinde hasta kabulüne başlayacak. Burdur’umuza ve Üniversitemize hayırlı olsun.” İfadelerini kullandı.

BÖLGENİN EN BÜYÜK DİŞHEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

Milletvekili Bayram Özçelik “ 17 Bin m2 kapalı alanı olduğu belirten Milletvekili Bayram Özçelik “ Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi binası Hastane bloğu, derslikler ve Fakülte idaresi olmak üzere toplam 17 Bin m2 kapalı alanı var. Hastanemizde 6 ameliyathane, 105 ünite bulunmaktadır. Bölgenin en büyük Dişhekimliği Fakültesini İlimize kazandırdık. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Dişhekimliği Fakültemizin kurulmasında ve Ağız ve Diş Sağlığı Hastanemizin yapılması ve açılmasında büyük katkıları olan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, TBMM 28. Dönem Başkanımız Son Başbakanımız Sn. Binali Yıldırım’a, Genel Başkanvekilimiz Sn. Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a, YÖK Başkanımıza, YÖK Üyesi Önceki Dönem Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sn. Prof. Dr. Ayşen Gürcan’a Makü Rektörümüz Prof. Dr. Adem Korkmaz’a, Rektör Yardımcılarımıza, Rektör Danışmanlarımıza ve akademisyenlerimize teşekkür ederim. Türkiye Yüzyılında Burdur’umuza yatırım ve hizmetlerimiz Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde artarak devam edecek.” Dedi.

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelikburdur mehmet akif ersoy üniversitesiMAKÜağız ve diş sağlığıTürkiyeBurdurBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.