Burdur merkezli 5 ilde eş zamanlı operasyon 4 tutuklu

Burdur'da İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından, suçlarla mücadele kapsamında düzenlenen siber operasyonunda 4 kişi tutuklandı.

Burdur'da İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından, suçlarla mücadele kapsamında düzenlenen siber operasyonunda 4 kişi tutuklandı.

Burdur Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Güvenlik güçlerimiz tarafından internet ortamında işlenen siber suçların önlenmesine, suçluların tespitine ve yakalanmasına yönelik çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.

Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Nitelikli Dolandırıcılık (TCK 158/1-f), Kişisel Verileri Hukuka Aykırı Olarak Verme veya Ele Geçirme (TCK 136) suçu kapsamında Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde 5 farklı ilde eş zamanlı operasyon yapılarak 7 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şahısların ikametlerinde ve iş yerlerinde yapılan aramalarda; 24 adet dijital materyal ele geçirilmiştir.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından işlemleri tamamlandıktan sonra adli mercilere mevcutlu olarak sevk edilen şüphelilerden; 2 şahıs Cumhuriyet Savcılığınca serbest bırakılmış, mahkemeye sevk edilen 5 şahıstan; 1 şahıs adli kontrol tedbiriyle serbest bırakılmış, 4 şahıs tutuklanmıştır. Suçtan elde edilen gelir kapsamında şüphelilere ait 3 adet otomobil ve Ankara ilinde 1 adet daireye el konulmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Burdur İl Emniyet Müdürlüğüsiber operasyonuBurdur ValiliğiBurdur operasyonTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.