Burdur'u karış karış fotoğraflıyor

Burdur’da oturan 68 yaşındaki emekli Hayati Akkkaya, Burdur’u sokak sokak fotoğraflıyor.

Burdur’da oturan 68 yaşındaki emekli Hayati Akkkaya, Burdur’u sokak sokak fotoğraflıyor.
Hayati Akkaya, Burdur’un 35 mahallesinden yüzde 80’ini cep telefonu ile sokak sokak fotoğraflayarak sosyal medya hesaplarında paylaşıyor. Fotoğraf çekmeye yaklaşık 10 yıl önce başlayan Akkaya, 60 bin’e yakın fotoğraf arşivi oluşturduğunu söyledi.
Akkaya; “Ben Burdurluyum. Burdur’u canlı canlı yaşıyorum. Yürümeyi seviyorum. Fotoğraf çekmek bende bir hobi oldu. Fotoğraf çekmeyi seviyorum. Burdur’un her mahallesini, çıkmaz sokaklarına kadar iyi biliyorum. Bende fotoğraf çekmek alışkanlık oldu” dedi.
Sosyal Medyada Burdur ya da şehir dışındaki takipçilerinin fotoğraf istekleri olduğunu da söyleyen Akkaya “Ben Çeşmedamı Mahallesi Çingir Sokak’ta büyüdüm, oranın fotoğrafını çekermisin gibi özel istekler oluyor. İsteyenlere böyle güzellikler de yapıyorum. Benim paylaştığım fotoğraflarla birlikte fotoğrafçılığa merak salan arkadaşlarım oldu. Bana gelip ‘ben de fotoğraf makinası aldım, fotoğraf çekiyorum’ diyorlar. Ben yaklaşık 10 yıldır Burdur’u sokak sokak fotoğraflıyorum. Ömrümün sonuna kadar da çekeceğim. Belki bunlar geleceğe Burdur fotoğrafları olarak kalacak. Arşivim baya fazla. 50-60 bin fotoğraf yüklemişimdir. Boş vaktim oldukça günde 10-12 kilometre hem yürüyorum, hem fotoğraf çekiyorum. Seviyorum bu işi” diye konuştu.
Akkaya; “Burdur’un 50-60 yıl öncesine ait belli fotoğraflar var. Benim gayem de gelecek nesillere Burdur fotoğrafları bırakmak. Benim niyetim bunları kitap haline getirmek. Zamanımı böyle geçirmekten mutluyum” ifadelerini kullandı.
Akkaya, mahallelerin farklı mevsimlerde fotoğraflarını çektiğini kaydetti.
Fuat Türkal isimli vatandaşta; “Hayati Bey’le senelerdir tanışırız. Burdur’un sokaklarını caddelerini çeker. Sosyal medyada paylaşır, çektiği fotoğraflardan Burdur’un görmediğim sokaklarını, caddelerini görüyorum. Bazen de doğal güzelliklerini çeker. Yaptığı iyi bir şey.” dedi.

burduryenigün

Burduru fotoğraflıyorHayati AkkayaTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.