Burdurlu sürücüyü tehdit eden yağmacılar yakalandılar

Hatay’da Burdur Yardım Tırının önünü keserek, Şoför Onur Hoşafçı’yı tehdit eden yağmacılar, güvenlik güçleri tarafından yakalandı.

Hatay’da Burdur Yardım Tırının önünü keserek, Şoför Onur Hoşafçı’yı tehdit eden yağmacılar, güvenlik güçleri tarafından yakalandı.
Hatay’da Burdur Yardım Tırının önünü keserek, şoför Onur Hoşafçı’da malzemeleri indirmesini isteyen yağmacılar, kısa bir süre sonra yakalandı. Güvenlik güçleri yağmacıları yakalayarak, hakkında tahkikat başlattı.

Ne olmuştu?

Hatay’da yağmacılar tarafından önü kesilen yardım tırı şoförü Onur Hoşafçı, canını hiçe sayarak belediyede toplanan yardım malzemelerini vermedi. Burdur Belediyesi tarafından kışlık giyim malzemelerinin bulunduğu yardım tırının önünü Hatay'da yağmacılar kesti. Burdur’dan gönüllü olarak kendi tırı ile yola çıkan Hoşafçı İnşaatın şoförü Onur Hoşafçı canını hiçe sayarak, yardım malzemelerini yağmacılara vermedi. Olayda, Hatay’a giriş yapan Onur Hoşafçı, yolu kesen yağmacıları görünce “Bunlar bi yağmalayacak” dedi. İki otomobil ile yolu kesen 5 yağmacı, tır açmasını istedi.
Şoförle konuşan yağmacılardan biri, “Ne varsa vereceksin, ondan sonra güle güle gideceksin. Seni buradan geçirmeyeceğiz” dedi.
Şoför Onur Hoşafcı ise “Ben senin için 850 kilometre ilerden tek arabasıyla cebinden mazot alıp gelen adamım. Benim çadırım mühürlü, ben bu mühürü bozarsam, beni hırsız yerine tutarlar” diye karşılık verdi.
Tehdit eden yağmacılar, “Demin birisi geldi yine indirdik, seni de indireceğiz. İhtiyacımız kadarını alacağız” dedi. Canı pahasına tırdaki malzemeleri açmayan Onur Hoşafçı, “Neye ihtiyacınız var, ne alacaksınız, sadece çocuk elbisesi var, çuvallar içinde elbise var” dedi. T malzemeler işine yaramayınca yağmacılardan biri “ Bak peşinden geleceğim, yalan söylüyorsan seni bulurum” diye tehditler savurdu. Burdurlu şoför Onur Hoşafçı, yağmacıların yolu açması ile yardım malzemelerini Hatay’a sağ salim ulaştırdı.
Onur Hoşafçı, yağmacıların yaptığı ahlaksızlığın görüntüsünü paylaşarak, yetkilileri uyardı. Görüntüleri izleyen Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say ise videoyu sosyal medya hesabından paylaşarak, “2 gün önce Burdur'dan gönderdiğimiz yardım tırımızın önünü kesen eşkiyalar! Allah'tan da mı korkmazsınız şeref yoksunları bir de şoför arkadaşı tehdit ediyorsunuz! Yardım severlerimizin malzemesini koruyan Onur Hoşafcı kardeşim Allah senden razı olsun” şeklinde tepkisini dile getirdi.

Hayal Girişim

yardım yağmacılarıHatay depremTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.