Bursa yeni Emniyet Müdürü Dr. Sabit Akın Zaimoğlu, Kimdir ?

Bursa İl Emniyet Müdürlüğünde görev değişikliği. İşte detaylar...

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Bursa  İl Emniyet Müdürlüğüne  Dr. Sabit Akın Zaimoğlu, atandı.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Müdürleri Kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak Resmi Gazete’de yayımlandı.

Dr. Sabit Akın Zaimoğlu Kimdir ?

Sabit Akın Zaimoğlu, 1988 yılında Polis Koleji'nden ve 1992 yılında Polis Akademisi'nden mezun oldu. İstihbarat Daire Başkanı olarak görev yaptığı süre boyunca Bursa, Diyarbakır, Konya, Adana illerinde ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nda çeşitli rütbelerde istihbarat, özel güvenlik, çocuk şube ve asayiş birimlerinde görev aldı.

Kariyeri boyunca Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Hollanda, Malta, Çin, İran ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerde çeşitli incelemelerde ve görevlerde bulundu. Teknik Takip, Lider Yöneticilik ve Durum Eğitimi alanlarında uluslararası eğiticilik deneyimine sahip olan Zaimoğlu, Yeraltı Yıkıcı Faaliyetlerle Mücadele, Basic Intelligence (Temel İstihbarat), Lider Yöneticilik, Değişim ve Sürekli Gelişim Stratejileri, Yaşam Koçluğu, Orta Kademe ve Yüksek Kademe Yöneticilik alanlarında eğitim aldı.

Sabit Akın Zaimoğlu, kariyeri boyunca başarılı çalışmaları nedeniyle İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Valilik Makamlarınca çeşitli takdirname belgeleriyle ödüllendirildi. Sabit Akın Zaimoğlu, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle 2 Ağustos 2023 tarihinde Bursa İl Emniyet Müdürü olarak atandı.

 

 

Bursa il Emniyet müdürüTürkiyeBursa

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.