Cahit Çelik , Niğde Valiliğine Atandı

Resmi Gazete' de yayımlanan atama kararıyla Cahit Çelik , Niğde Valiliğine atandı. İşte Cahit Çelik'in kariyeri ve atama detayları.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararıyla, Cahit Çelik'in Niğde Valiliği'ne atanması resmiyet kazandı. 10 Ağustos tarihli Resmi Gazete 'de yayımlanan kararnameyle birlikte toplam 57 ilin valisi değişti. Bu değişiklikle Cahit Çelik , Niğde Valiliği görevine atandı. Niğde Valisi Mustafa koç  ise Ağrı Valiliği'ne atandı.

Niğde Valisi Cahit Çelik Kimdir?

04.11.1976 tarihinde Ağrı ili Patnos İlçesi’nin Bozoğlak köyünde doğdu.

İlkokulu köyde bitirdikten sonra ortaokul ve lise öğrenimini Patnos ilçe merkezinde tamamladı. 1999 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Haziran 2000 tarihinde Erzurum Kaymakam adayı olarak Mülk İdare Amirliği mesleğine başladı.

Kaymakam Refikliği stajını Van’ın Erciş ilçesinde yaptıktan sonra Düzce’nin Çilimli ilçesinde 3 ay Kaymakam Vekilliği görevini yaptı. Eylül 2001 tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından İngiltere’ye gönderildi.

Nottingham Üniversitesi Sosyal Politika ve Yönetim Bilimleri bölümünde yüksek lisans yaptı. Ayrıca Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde “Kamu Yönetiminde Yeniden Yapılanma” konulu tez çalışmasını sürdürdü.Kaymakam ÇELİK, Kaymakamlık kursundan sonra Gülyalı İlçesinde 02.04.2003 tarihinde görev yaptı. Daha sonra Artvin’in Yusufeli ilçesi oradan da Bingöl’ ün Genç İlçesinde görev yapan Cahit ÇELİK 2008 yılında çıkarılan müşterek kararname ile Giresun İli Vali Yardımcılığına atandı. Daha sonra Çankırı’nın Ilgaz İlçesi kaymakamlığına atanan Cahit Çelik, sonrasında Karabük’e Vali Yardımcıllığına, sonrasında da Hatay/Samandağı İlçesi Kaymakamlığına atandı.

Cahit ÇelikatamaTürkiyeNiğde

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.