ÇKSli emeklilerin çağrılarına güzel yanıt geliyor!

Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında verilen 5 bin TL ikramiye hakkının çalışan emeklileri ve çiftçi emeklilerini de kapsayacak şekilde genişletilmesi planlanıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın talimatı üzerine, Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında verilen 5 bin TL ikramiye hakkının genişletilmesi planlanıyor. Başlangıçta sadece çalışmayan emeklilere yönelik olan ikramiye uygulaması, çalışan emeklileri ve çiftçi emeklilerini de kapsayacak şekilde genişletilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rize ziyareti sırasında çiftçi emeklilerin ikramiye hakkından yoksun bırakılmasının ortaya çıkması üzerine, konuya müdahale ederek çözüm talep ettiği belirtiliyor. Bu gelişme sonrasında, Meclis'e sunulacak torba yasa ile ikramiye kapsamının genişletilmesi bekleniyor.

Çalışan emekliler ve çiftçi emeklilerinin de ikramiyeden faydalanabilmesi için yapılacak bu düzenleme, milyonlarca emeklinin mağduriyetinin giderilmesi ve daha adil bir uygulama sağlanması anlamına gelmektedir. SGK Uzmanı Özgür Erdursun tarafından yapılan açıklama, emekli vatandaşlara müjdeli bir haber olarak değerlendiriliyor.

ÇKSemekliikramiyeTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.