Çubukbeli Tüneli yapılacak mı? Güzel haber geldi

Antalya - Burdur karayolunda büyük bir kolaylık sağlayacak olan Çubukbeli Tüneli inşaatından güzel haber geldi. İşte tarih...

Antalya - Burdur karayolunda büyük bir kolaylık sağlayacak olan Çubukbeli Tüneli inşaatından güzel haber geldi.
Seçim çalışmaları kapsamında Burdur'un Bucak ilçesine gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na Çubukbeli Tünelini soran NNC Haber Genel Yayın Yönetmeni Osman Nanecioğlu'na, ihalenin yapıldığı ve inşaatın başlayacağı müjdesi verildi.

Çubukbeli tüneli inşaatı ne zaman başlıyor?

Antalya Burdur karayolunu kullanan vatandaşlar için büyük bir kolaylık sağlayacak olan Çubukbeli Tüneli'nde, Ulaştırma Bakanlığı tarafından aktarılan bilgiye göre, 24 Nisan'da inşaat çalışması başlıyor.

Yanlış bir bilgi olmaması adına Ulaştırma Bakanlığına sorarak bilgi verileceğini aktaran Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, NNC Haber Genel Yayın Yönetmeni Osman Nanecioğlu'na ilettiği bilgiye göre sayılı günler sonra Çubukbeli İnşaatı başlıyor.

Çubukbeli tüneli mesafesi ne kadar?

Tamamlanacak olan proje ile birlikte, Antalya Çıkışı-Kızılkaya Ayrımı arasında bulunan, 7 bin 316,50 metre olan Çubukbeli rampalarının mevcut gidiş - geliş güzergâh uzunluğu, 4 bin 852 metreye düşürülecek. Burdur ile Antalya arasında yer alan türkülere konu olan Çubuk Beli yeni tünel ile kolaylıkla aşılacak.

14 Mayıs'ta yapılacak olan seçim öncesi gelen bu müjde bölge halkını da oldukça ilgilendiren ve sevindiren bir oldu.

Çubukbeli tüneliÇubukbeliMevlüt ÇavuşoğluTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.