Dikkat Dolandırıcıların Yeni Taktiği

Avukatlık bürosu olduğunu söyleyen bazı dolandırıcılar ceza davanızın hukuk bürolarına devredildigini söylüyor. Uzlaştırmacı olduklarını söylüyor, para istiyorlar. 

Avukatlık bürosu olduğunu söyleyen bazı dolandırıcılar ceza davanızın hukuk bürolarına devredildigini söylüyor. Uzlaştırmacı olduklarını söylüyor, para istiyorlar. 
Uzlaştırma dosyasında mahkemelik olduğunuz kişi para isteyebilir ve siz onun hesabına para gönderirsiniz. 
Uzlaştırmacı asla para istemez. 
Bu dolandırıcılar sizin TC kimlik numaranızı ana-baba adınızı bir şekilde ele geçirmişler. Bu şekilde daha inandırıcı oluyorlar. 
Kısaca avukatlık bürosundan arıyorum, avukatım diyen adamın avukat olup olmadığını tanıdığınız bir avukattan teyit ettirin. 
Ortalık dolandırıcı kaynıyor. Sosyal medya üzerindende genelde arkadaşlık sitelerinde gerçekleşiyor. Bilmeden beğeniyorsunuz yada merak edip kayıt alıyorsunuz. Bunu genelde baylar yapıyor. Haftada 10.000 kazan diye jigola siteleri aslı olmayan iddialarla mesaj gönderiyorlar. Baylar dikkat edin. "YASAL TAKİP SN. MÜŞTEKİ HAKKINIZDA YASAL OLMAYAN BİR MESLEĞE YÖNELİM GÖSTERDİĞİNİZDEN DOLAYI AVUKATLIK VE DOSYA İŞLEM MASRAFI DAHİL 12.000 TL TAZMİNAT DAVASI AÇILACAK OLUP ÖDENMEDİĞİ TAKDİRDE (İCRA) TAKİBİ BAŞLATILIP, İŞ YERİ ADRESİNİZE TEBLİĞ ZARFI GÖNDERİLECEKTİR. İPTAL VE CAYMA İŞLEMİNİZ 850 TL KARŞILIĞINDA SAĞLANACAK OLUP TARAFIMIZA DÖNÜŞ SAĞLAYINIZ " gibi mesajlar gönderiliyor. Yani psikolojik baskı ve korku yaratmak için gönderilen mesajlarla, panik yaparak, aman ailem duymasın rezil olurum düşüncesine kapılmayın. Doğrudan en yakın karakol veya Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet edin. Kesinlikle sizden para talep edemezler. Panikle birlikte gelen anlık bir sinirle gelen mesaja tepki olarak hakaret ve tehdit etmeyin. Hakkınızda tehdit ve hakaretten dava açılabilir. Unutmayın ben sizin hukuk danışmanınızım.
 

Basın ve hukuk danışmanı

Doktor Köksal Selçuk

 

Selçuk HukukDolandırıcıKöksal SelçukTürkiyeAntalya

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.