Dumanı gören 112'yi aradı gerçek başka çıktı

Burdur'da belediyenin sinek ilaçlamasından çıkan duman yangın zannedilerek itfaiye alarma geçti. Detaylar haberimizde...

Burdur’un Bağlar Mahallesinde belediye tarafından gerçekleştirilen sineklere karşı ilaçlama sırasında çıkan dumanı yangın zanneden mahalle sakinleri, itfaiyeyi alarma geçirdi.

Burdur'da dumanı gören vatandaşlar yangın sandı

Belediyenin ilaçlama ekibi, Bağlar Mahallesi'nde çalışma yaptıkları sırada ilginç bir olay yaşandı. Bugün saat 12.30 sıralarında Burdur Belediyesi, rutin olarak gerçekleştirdiği sinek ve haşereye karşı ilaçlama çalışmasını yaptığı sırada çıkan dumanı ilçe sakinleri yangın zannetti. Mahalle sakinlerinden bazıları yoğun dumanı görünce itfaiyeyi arayarak yangın ihbarında bulundu. Mahalleye iki itfaiye aracı ve polis sevk edildi. Bağlar Mahallesi'nde itfaiye görevlileri ve polisler uzun süre yangın aradılar. Ancak bir süre sonra itfaiyeye gelen ihbardaki telefon numarası tekrar aranması üzerine olay ortaya çıktı. Mahallede yangın olmadığı ve çıkan dumanın ilaçlamadan çıktığını öğrenen mahalle sakinleri rahat bir nefes aldılar.

itfaiyeTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.