Duyanlar şaşırıyor! Türkiye'nin en meşhur AVM'si iflas etti

Türkiye'nin en meşhur AVM'si olarak bilinen Kızılay Alışveriş Merkezi, iflas etti. AVM'nin iflası piyasada şok etkisi yarattı.

Türkiye'nin en meşhur AVM'si olarak bilinen Kızılay Alışveriş Merkezi, iflas etti. AVM'nin iflası piyasada şok etkisi yarattı. 

Küresel ekonomik krizin en hararetli şekilde hissedildiği ülke Türkiye'de iflas sayısı arttı. En çok iflasın görüldüğü ülkeler arasında yer alan Türkiye'de gidişat hiç iyi değil. Birçok sektörde sorunlar çığ gibi büyümeye devam ediyor. Bankaların kredi kısıtlamaları sektörel anlamda darboğazın oluşmasını tetikledi.

Finansman bulamayan firmalar ilk etapta konkordato yöntemiyle kendini kurtarmaya çalışıyor. Çabanın sonucunda tablo negatif olursa firma iflasını duyuruyor. Bu üzücü durumların gün geçtikçe daha da artabileceğini düşünen ekonomistler firmalara kemer sıkma politikasını uygulamaları hususunda uyarılarda bulunuyor.

Geçtiğimiz gün Türkiye'nin tekstilde en büyük 5 firmasından birisi olan Dinçerler Tekstil konkordato ilan ettiğini duyurmuştu. Bugün ise çok üzücü bir iflas haberi duyuruldu. Türkiye'nin en meşhur AVM'si olarak bilinen ve bulunduğu meydan ile ismi anılan Kızılay Alışveriş Merkezi iflas etti.

Bahsi geçen Kızılay AVM'nin iflası piyasada şok etkisi yarattı. Yap-İşlet-Devret modeliyle, 25 yıllığına işletilmesi için Karsaklar Gayrimenkul’e verilen Kızılay AVM iflas etti. Yönetimi devralan mülk sahibi Türk Kızılayı, süresiz kira sözleşmeleri bulunan ve iş yapma potansiyeli yüksek olan esnaflara ihtarname çekerek dükkanların boşaltılmasını talep etti.

Türk Kızılayı çok yüksek tutarda kira istediği için birçok firmanın dükkanını kapatmak zorunda kalacağı söyleniyor. AVM'de toplam 120 dükkan yer alırken ilk etapta 40 dükkanın tahliye edileceği öğrenildi.

Söz konusu dükkanlar için ise yarına kadar boşaltılması için mühlet verildiği belirtildi. Böylesine büyük bir AVM'nin iflas etmiş olması vatandaşı şaşkına çevirdi.

merhaba haber

AVMiflasTürkiyeAnkara

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.