Engelli Vatandaşın Çaresiz Çığlığı: Yarım Kalan Yol ve Yardım Bekleyişi

Afyon'da yaşayan engelli vatandaş, yarım kalan yolda zorluk çekiyor. Valilik ve kurumlardan yardım bekliyor. İşte detaylar...

Mevcut kaldırımların yapıldığını belirten Afyon'da yaşayan bir vatandaş, eşinin engelli olduğunu belirterek yol yapımının yarım kaldığını ve zorluklar çektiklerini söyledi.

Afyon Evciler Baraklı Köyünde yaşayan vatandaş, yarım kalan yolu kilitli taş yaptıramadıklarını belirterek Afyon Valiliği ve kurumlarının kendilerine yardımcı olmadıklarını söyledi.

Afyon Valisine ve kurumlarına seslenen vatandaş, Çarşamba günü Valilikte halk günü toplantısı olduğunu köy ile kent arasının 135 km mesafesi olduğunu vurgulayarak mazotun 40 TL olmasından dolayı sesini duyuramadığını söyledi.

Afyon Valisine seslenen vatandaş, " Sayın valim bizim de alnımız secdeye geliyor. Eşimin % 58 yürüme engelli raporu bulunmaktadır. Yolumuz bir an önce yapılsın istiyoruz. Lütfen ilgilenir misiniz veya sokağımızı görmek isterseniz köyümüze bekleriz." ifadelerini kullandı.

 

engelli vatandaşTürkiyeAfyonkarahisar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.