Eski Bucak Devlet Hastanesi Yıkılacak Mı? İşte detaylar..

Burdur Bucak'ta adeta kaderine terkedilmiş olan Bucak Devlet eski Hastanesi'nin akıbeti belli oldu.

Eski Bucak Devlet Hastanesi Yıkılacak Mı?

Burdur Bucak'ta adeta kaderine terkedilmiş olan Eski Bucak Devlet Hastanesi'nin akıbeti belli oldu.

Her türlü olayın yaşanmaya başlandığı, atıl hale gelen Eski Bucak Devlet Hastanesi'nin yıkılacağını Burdur İl Sağlık Müdürü Sırrı Şenbayram bildirdi.

Yenigün'ün haberine göre, Burdur'da İl Özel İdare binasında düzenlenen İl koordinasyon toplantısında önemli bilgiyi aktaran İl Sağlık Müdürü Sırrı Şenbayram, "Şu an geniş çaplı bir yıkım ihalesine çıkıyoruz. Burdur’da eski Bucak Devlet Hastanesi binası, eski Kadın Doğum Hastanesi binasının bir kısmı gibi binalar, yıkım kapsamına dahil edildi. Bu binalar yıkıldıktan sonra, sağlık evimiz aynı arsanın olduğu yere yapılacak.” dedi.

Bucak Devlet Hastanesi ne zaman taşındı?

Üç ayrı binada 5 blok halinde faaliyet göstermekte olan Eski Bucak Devlet Hastanesi, 4 yılda tamamlanan inşaat çalışmasının ardından yeni binasına 2017 Ağustos ayında taşınmıştı.

Eski Bucak Devlet Hastanesi geçmişi

 

Ana hizmet binasına, fiziksel şartlarının yetersiz gelmesi üzerine 2000 yılında 5 katlı ek bina eklenen Bucak Devlet Eski Hastanesi, 13 Haziran 2005 tarihinde Burdur Valiliği ile yapılan protokol uyarınca hayırsever iş insanı Mehmet Cadıl tarafından yapılan Acil Servis ve Poliklinik binasın da dahil edildi. 2009 yılı Şubat ayı itibarı ile hizmete giren ek binanın ardından, mevcut binaların yetersizliği ve daha nitelikli sağlık hizmeti için yeni hastane binasına ihtiyaç duyuldu. Bu sebepten ötürü 2013 yılında Bucak Devlet Hastanesi için yeni bina inşaatına başlandı. Yaklaşık 4 yılda tamamlanan Bucak Devlet Hastanesinin yeni binası 2017 ağustos ayında faaliyete geçti.

Bucak Devlet HastanesiBurdur İl Sağlık MüdürlüğüSırrı ŞenbayramTürkiyeBurdurBucak

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.