Fındık Alım Fiyatları ve Destek Açıklandı

Kabine toplantısının ardından Giresun ve Levant kalite fındık alım fiyatları ile üreticilere verilecek ek destek ve prim miktarları açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen kabine toplantısının ardından Giresun ve Levant kalite fındık alım fiyatları ile üreticilere verilecek ek destek ve prim miktarları açıklandı.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısında Fındık Alım Fiyatları Açıklandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sona erdi. Yaklaşık 3,5 saat süren toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir açıklama yaparak gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Fındık Alım Fiyatları Belli Oldu

Başkan Erdoğan, toplantının en dikkat çekici konularından biri olan fındık alım fiyatlarını duyurdu. Giresun kalite fındık için belirlenen fiyatın 84 lira, Levant kalite fındık için ise 82.5 lira olduğunu açıkladı.

Ek Destek ve Prim Verilecek

Ayrıca, fındık üreticilerine yönelik verilecek destekler hakkında da bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, alımlarda her bir randıman için kilogram başına ilave 1 lira 65 kuruştan başlayan prim ödemesi yapılacağını duyurdu. Bunun yanı sıra Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından kilogram başına 2 lira 70 kuruş destekleme ödemesi yapılacağını ifade etti.

Fındık fiyatıfındıkdestekprimTürkiyeİstanbul

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.