Geleneksel Pişi Gününde Eğirdirliler Bir Araya Geldi

Eğirdir Yeşilada’da düzenlenen programa Vali Baruş’un yanı sıra Isparta Milletvekilleri Av.Osman Zabun, Yalım Halıcı, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Eğirdir protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Geleneksel Pişi Günü Eğirdirlileri Bir Araya Getirdi
Isparta Valisi Aydın Baruş Cumartesi günü mesaisini Eğirdir ve Uluborlu ilçelerine ayırdı.
İlk olarak Eğirdir Yeşilada Eğitim Kültür Sağlık Vakfı tarafından düzenlenen “27. Geleneksel Pişi Günü”ne katıldı.
Yeşilada’da düzenlenen programa Vali Baruş’un yanı sıra Isparta Milletvekilleri Av.Osman Zabun, Yalım Halıcı, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Eğirdir protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Isparta Belediyesi Mehter Takımının gösterisi ile başlayan programda, Eğirdir Yeşilada Eğitim Kültür Sağlık Vakfı (YEKSAV) Başkanı Ethem Güleryüz geleneksel hale getirdikleri pişi gününe katılan herkese teşekkür etti.
Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök YEKSAV’ın Eğirdire bir çok konuda destek verdiğini belirterek bu desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen YEKSAV’ın Eğirdir konusunda yaptığı tüm çalışmalardan dolayı teşekkür etti.
Eğirdir’in Isparta’nın ve ülkemizin en önemli bir değeri olduğunu söyleyen Vali Baruş, ata topraklarımıza sahip çıkalım mesajı verdi. Vali Baruş; “Eğirdir ülkemizin ve ilimizin önemli bir turizm yeri. Yatırımlarımız devam ediyor. Son olarak Eğirdir Belediyesi ile ortaklaşa yürüttüğümüz karavan park yerini projemiz yakında sonuçlanacak. Diğer bir projemiz ise yamaç paraşütü projemiz. Oda önümüzdeki dönemde ilçemiz için ayrı bir değer olacak. Eğirdir gölü bizler için çok önemli. Eğirdir gölünün tasarruflu kullanımı için kapalı devre sulama projemiz devam ediyor. Programımıza katılımlarınızdan dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.
Vali Baruş ardından beraberindeki heyetle birlikte Can Ada yanında konaklayan karavancılar ile bir araya gelerek bir süre sohbet etti Önümüzdeki dönemde hayata geçirilecek olan yeni Karavan Parkı projesini paylaştı.

Aydın BaruşŞükrü BaşdeğirmenVeli GÖKOsman ZabunHalım YazıcıTürkiyeIspartaEğirdir (Eğridir)

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.