Gölhisar Çameli ve Dostluk yolunda çalışmalar hızla sürüyor

Isparta-Burdur dostluk yolu ve Gölhisar – Çameli yolu ne durumda ? Burdur Milletvekili Bayram Özçelik açıklamada bulundu. İşte detaylar...

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik Isparta-Burdur dostluk yolu ve Gölhisar – Çameli yolu çalışmaları ile ilgili açıklama yaptı.

“16 KM BİTÜMLÜ SICAK KARIŞIM KAPLAMALI YOL YAPILIYOR “

Yol üzerinde Orman Bölge Müdürlüğünün çalışmalarına devam ettiğini belirten Milletvekili Bayram Özçelik “Gölhisar’ımıza her ziyaretimizde talep edilen Çameli yolu ile ilgili birçok görüşmeler gerçekleştirdik. Bu görüşmeler neticesinde yatırım programına alınarak, ihale süreci tamamlanmıştı. Gölhisar-Çameli yolunun toplam proje uzunluğu 16 km Bitümlü Sıcak Karışım Kaplamalı tek yol ’dur. KM:0+000-5+000 arasında Orman Bölge Müdürlüğü tarafından çalışmalar devam etmektedir. Çalışmaların tamamlanmasına müteakip yol yapım çalışmalarına başlanılacak olup, bu kesimlerde 2023 Yılında Bitümlü Sıcak Karışım Kaplamalı tek yol tamamlanması hedeflenmektedir. Gölhisar İlçemiz için önem arz eden bu yolun yapılmasında Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, AK Parti Genel Başkanvekilimiz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn. Adil Karaismailoğlu’na, Bölge Müdürlerimize, Belediye Başkanımız İbrahim Sertbaş’a, İlçe Başkanımız Mevlüt Erdem’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

DOSTLUK YOLU YAPIMI DEVAM EDİYOR

Burdur – Isparta dostluk yolunun yapımının devam ettiğini belirten Milletvekili Özçelik “Isparta-Burdur arası en kısa güzergah olan yolun yol ağındaki uzunluğu 21 km, proje uzunluğu Isparta ili 7 km, Burdur ili 7 km olmak üzere toplam 14 km' dir. Devam eden ihale kapsamında 14 km bitümlü sıcak karışım (BSK) kaplamalı bölünmüş yol (BY) bulunmaktadır. 9 Km bitümlü sıcak karışım (BSK) kaplamalı bölünmüş yol (BY) tamamlanmıştır. 2023 yılında 9 km aşınma tabakası ve 2 km bitümlü sıcak karışım (BSK) kaplamalı bölünmüş yol (BY) tamamlanması hedeflenmektedir.”ifadesini kullandı.

“3 KM’LİK KISIMDA DÜZENLEME YAPILIYOR “

Burdur bölümünde kalan 3’lik bölümde düzenleme yapıldığını belirten Milletvekili Özçelik “Dostluk Yolumuzun Burdur bölümünde 3 km.’lik bölümde düzenlemeler yapıldı. Bu düzenlemelerinin onaylanması ile birlikte yolun hızla tamamlanması için çalışmalar yapılacak” dedi.

Bayram ÖzçelikBurdur Isparta dostluk yoluGölhisar Çameli yoluTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.