GSB personel alımı sonuçları açıklandı! İşte sorgulama ekranı

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 11 bin 455 sözleşmeli personel alımı başvuru sonuçları açıklandı. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını kariyer kapısı üzerinden öğrenebilecek.

11 bin 455 GSB personel alımı başvuru sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak soruları gündemi meşgul etmeye başladı. KPSS puan üstünlüğüne göre yerleştirme yapılacak. Yerleşen adaylar, belirlenen takvim doğrultusunda yerleştirildikleri ilde hizmet sözleşmeli imzalayarak görev yerlerine giderek fiilen göreve başlayacak. Peki, 11 bin 455 GSB personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak, nasıl öğrenilir? İşte, GSB personel alımı sonuç tarihi ve isim listesi sorgulama ekranı...

GSB PERSONEL ALIMI BAŞVURU İŞLEMLERİ SONA ERDİ!

GSB sözleşmeli personel alımı kapsamında;

Büro personeli, psikolog ve destek personeli (temizlik) başvuruları 28 Ağustos (00.00) - 1 Eylül (17.00) tarihleri arasında alındı.

Koruma ve güvenlik görevlisi ile destek personeli (bakım-onarım) başvuruları ise 28 Ağustos (00.00) - 6 Eylül (17.00) tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Adaylar, başvuru işlemlerini e-Devlet üzerinden Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden gerçekleştirdi.

11 BİN 455 GSB PERSONEL ALIMI SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Adaylar yerleştirme sonuçlarına ilişkin bilgilerini Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecek.

SONUÇ GÖRÜNTÜLEME EKRANI

Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde istihdam edilmek üzere, boş bulunan sözleşmeli personel pozisyonları için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4'üncü maddesinin (B) fıkrası ile 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek-2'nci maddesi çerçevesinde "2023 Yılı Sözleşmeli Psikolog, Büro Personeli ve Destek Personeli (Temizlik) Alımı" başvuruları 28 Ağustos – 01 Eylül 2023 tarihlerinde gerçekleştirilmiş olup adaylar, yerleştirme sonuçlarını Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı kariyer kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) Başvurularım – Değerleme Sonuçları başlığı altından öğrenebileceklerdir.

İlan edilen kontenjan sayısına girerek yerleştirilen ve atanmaya hak kazanan asıl adaylar, aşağıda belirtilen belgeleri Merkez Teşkilatına yerleşen adaylar Bakanlık Merkez Binası Personel Genel Müdürlüğü İşçi ve Sözleşmeli Personel Daire Başkanlığına, Taşra Teşkilatına yerleşen adaylar ise yerleştikleri Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine 18 – 22 Eylül 2023 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde teslim edeceklerdir.

 

GSB PERSONEL ALIMI TABAN PUANLARI AÇIKLANDI

GSB PERSONEL ALMI TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ

Başvurular, başvurulan pozisyon için aranan niteliklere uygunluk yönünden incelenecek ve başvuru şartlarından herhangi birini taşımadığı tespit edilenlerin başvurusu iptal edilecek.

Yerleştirmelerde, KPSS puanı esas alınacak. KPSS puanı en yüksek adaydan başlanarak her bir pozisyon ve il için KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlanmak üzere ilan edilen pozisyon sayısı kadar aday asıl olarak yerleştirmeye hak kazanacak ve bir o kadar aday da yedek olarak belirlenecek. Adayların KPSS puanının eşit olması halinde sırası ile mezuniyet ve doğum tarihi önce olana öncelik verilecektir.

Asıl veya yedek sıralamaya giremeyen adaylar için KPSS'de asgari puan almış olmak müktesep hak teşkil etmeyecek.

Yedek sıralamasında yer alan adaylar için yedek listede yer almak daha sonraki alımlar için müktesep hak teşkil etmeyecek.

GÖREVE BAŞLAMA

Adaylar belirlenecek olan süre içerisinde yerleştirildikleri ilde hizmet sözleşmesi imzalayarak görev yerlerine giderek fiilen göreve başlayacak. Başvuru yapmayan adayların yerine ise yedek listede yer alan isimler çağırılacak.

Süresi içinde belge ile ispatı mümkün mücbir sebepler (doğum, hastalık, askerlik vb.) olmadan göreve başlamayan adaylar yerleştirme hakkından feragat etmiş sayılacak.

Mücbir sebeplerle süresinde göreve başlayamayacak durumda olanlar, bu durumlarını belgelendirmeleri halinde mazeretlerinin bitimini takip eden 15 (on beş) gün içerisinde göreve başlatılabilecek.

Asıl olarak yerleştirilen adaylar ile yerleştirme sırası gelen yedek adaylardan; haklarından feragat edenler, yerleştirmeye esas istenilen belgeleri belirtilen sürede teslim etmeyenler, gerçeğe aykırı belge ibraz ettiği tespit edilerek yerleştirme hakkını kaybedenler, belirtilen sürede belge ile ispatı mümkün mücbir sebep olmaksızın sözleşme imzalamayanlar, sözleşme imzalayıp göreve başlamayanlar, sözleşmesi feshedilenler, sözleşmesini feshedenler, sözleşme imzalayıp göreve başlamış olsa bile yerleştirme için aranılan şartları taşımadığı tespit edilenler ile herhangi bir sebeple boşalan pozisyonlar yerine aynı pozisyon için müteakip yerleştirme duyurusuna kadar her bir il ve pozisyon için belirlenen yedek adaylar arasından ilgili KPSS puanı en yüksek yedek adaydan başlamak üzere sırasıyla yerleştirme yapılacaktır.

Başvuru esnasında beyan edilen bilgilere dair yerleştirmeye esas belgeler ile istenilecek diğer belgeler yerleştirilmeye hak kazanan adaylar tarafından yerleştirme sürecinde ilgili birime teslim edilecektir.

GSB 11 BİN 455 PERSONEL ALIMI YAPACAK! İŞTE KADRO VE BRANŞ DAĞILIMI

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere 11 bin 455 sözleşmeli personel alınacağını duyurmuştu.

Bakan Aşkın Bak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada alım yapılacak branşlar ve kontenjanları bilgisine de yer vermişti.

GSB personel alımı kapsamında merkez ve taşra teşkilat birimlerinde istihdam edilmek üzere;

4 bin 138 destek personeli,

3 bin 622 koruma ve güvenlik görevlisi,

3 bin 295 büro personeli,

400 de psikolog

olmak üzere toplamda 11 bin 455 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

kaynak: Sabah

personel alımıpersonel ilanıTürkiyeİstanbul

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.