Hatay Payas kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam Kürşad Karaca kimdir?

Payas ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti. Trabzon Araklı Kaymakamı Kürşad Karaca, Hatay Payas Kaymakamı olarak atandı.

Payas ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti. Trabzon Araklı Kaymakamı Kürşad Karaca, Hatay Payas Kaymakamı olarak atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete' de yayımlanan Kaymakamlar Kararnamesi ile çok sayıda ilçenin kaymakamı değişti.

 

Payas Kaymakamı Kürşad Karaca Kimdir?

Sayın Kürşad KARACA aslen Erzurumlu olup, 1982 yılında Feke’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Erzurum’da tamamladıktan sonra, 2006 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

     2007-2009 yılları arası Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü’nde Müfettiş Yardımcısı olarak görev yaptı. 2009 yılında Eskişehir Valiliği’nde Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı . Edirne Meriç Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. Daha sonra bilgi ve deneyimini arttırmak ve dil eğitimini almak üzere bir yıl süre ile ABD’de Old Dominion Üniversitesi’nde öğrenim gördü.

     2012 yılında 96. Dönem Kaymakamlık kursundan “Üstün Başarılı” mezun olarak sırasıyla; Çankırı İli Atkaracalar Kaymakamı, Yozgat İli Yenifakılı Kaymakamı, Tunceli İli Ovacık Kaymakamı, Erzincan İli Tercan Kaymakamı, Trabzon İli Araklı Kaymakamı olarak görev yaptı. 23.12.2022 tarihli İçişleri Bakanlığı Onayı ile Hatay İli Payas Kaymakamı olarak görevlendirilmiştir.

 

Kürşad KaracaatamaTürkiyeHatay

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.