İYİ Parti’de adaylık süreci başlıyor!

İYİ Parti Genel Merkezi 31 Mart 2024 yerel seçimlerine ilişkin aday adaylığı başvuru tarihlerini açıkladı.

İYİ Parti’de 31 Mart 2024 günü gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçimlerine yönelik aday adaylığı başvuruları başlıyor. Yönetici kademesinin 1 Aralık tarihine kadar istifa etmesi istenirken başvurular 20 Kasım ila 22 Aralık tarihleri arasında yapılacak.

YÖNETİCİLER 1 ARALIK’A KADAR İSTİFA EDECEK

İYİ Parti Genel Merkezi 31 Mart 2024 yerel seçimlerine ilişkin aday adaylığı başvuru tarihlerini açıkladı. Yapılan açıklamada başvuruların 20 Kasım Pazartesi saat 10.00 itibariyle başlayıp 22 Aralık Cuma saat 17.00'de sona ereceği duyuruldu. Halihazırda yönetici olarak görev alan parti mensuplarının 1 Aralık tarihine kadar resmen istifa etmeleri istendi.

BAŞVURULAR 20 KASIMDA BAŞLAYACAK
Yapılan açıklamada şu bilgiler yer aldı: “ Büyükşehir ve İlçe belediye başkanı , İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyesi aday adaylarımızın;20 Kasım 2023 Pazartesi günü saat 10.00 itibariyle partimizin resmî internet sitesinde (www.iyiparti.org.tr) yayınlanacak elektronik Mahallî İdareler Seçimleri Aday Adayı Başvuru Formunu doldurmaları gerekmektedir. Elektronik başvuru formunun doldurulmuş olması, aday adaylığı sürecinin tamamlandığı anlamına gelmemektedir. Başvurunun tamamlanabilmesi için istenen belgelerin formla birlikte aşağıda belirtilen şekilde şahsen teslim edilmesi ve karşılığında “alındı belgesi” alınması gerekmektedir.

ÜCRETLENDİRME KADEMELİ YAPILACAK

Aday adaylığı başvurularımızın ücretlendirilmesi kademeli olarak yapılacaktır. Kadın ve 30 yaş altı genç aday adaylarından belirtilen ücretlerin %50’si, Yüzde 40 ve altı engelli aday adaylarından belirtilen ücretlerin %25’i tahsil edilecektir.Yüzde 40 üzeri engelli aday adaylarından başvuru ücreti alınmayacaktır. Gazi aday adaylarından başvuru ücreti alınmayacaktır.. Deprem bölgesinden başvuracak aday adaylarından başvuru ücreti alınmayacaktır" denildi.

ÜCRETLER BELİRLENDİ

Büyükşehir belediye başkanı aday adaylığı için başvuru ücreti 30 bin TL, belediye başkanı aday adaylığı için başvuru ücreti 15 bin TL, meclis üyeliği aday adaylığında nüfusa göre 2 ila 6 bin lira arasında ücret belirlendi.

İyi PartiAday AdayıTürkiyeAntalyaManavgat

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.