Kahramanmaraş Andırın kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam Orhan Ayaz kimdir?

Andırın ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti. Gümüşhane Torul Kaymakamı Orhan Ayaz, Kahramanmaraş Andırın Kaymakamı olarak atandı.

Andırın ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti.  Gümüşhane Torul Kaymakamı Orhan Ayaz, Kahramanmaraş Andırın Kaymakamı olarak atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete' de yayımlanan Kaymakamlar Kararnamesi ile çok sayıda ilçenin kaymakamı değişti.

 

Andırın Kaymakamı Orhan Ayaz Kimdir?

1992 yılında Trabzon'un Of ilçesinde doğmuştur. İlk orta ve lise eğitimini Trabzon iline bağlı Of ilçesinde tamamlayan Orhan AYAZ, 2015 yılında "Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü"nden mezun olmuştur. 2016 yılında "Gelir İdaresi Başkanlığında Gelir Uzmanı Yardımıcısı olarak memuriyet hayatına başlayan Kaymakamımız, 2018 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen "Kaymakam Adaylığı Sınavı"nı kazanarak "107. dönem Mülki İdare Amirliği Ardahan Kaymakam Adayı" sıfatıyla mülki idare amirliğine intisap etmiştir. İçişleri Bakanlığının tensibiyle Ardahan'da il merkezi stajını tamamlamasının ardından Yalova-Armutlu ve Diyarbakır-Yenişehir ilçelerinde refiklik stajını tamamlamıştır. Kaymakamımız, İçişleri Bakanlığının 30.05.2019 tarihli olurları ile 10.06.2019 tarihinde  Torul İlçesindeki görevine başlamıştır.

 Ayaz evli ve bir çocuk babasıdır.

Orhan AyazatamaTürkiyeKahramanmaraşAndırın

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.