Karaçal ve Badarmit köprüleri çalışmaları başladı

Burdur-Tefenni-Çavdır-Fethiye yolunun 2 köprüsünden Karaçal köprüsünde geçen hafta, Badarmit köprüsünde ise bu hafta inşaat çalışmalarına başlandı.

Burdur-Tefenni-Çavdır-Fethiye yolunun 2 köprüsünden Karaçal köprüsünde geçen hafta, Badarmit köprüsünde ise bu hafta inşaat çalışmalarına başlandı.

Burdur Milletvekili Adayı Volkan Mengi, Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ve İl Gençlik Kolları Başkanı Yunus Erkan, hem Badarmit Köprüsü inşaatına hem de Karaçal Köprüsü inşaatına uğrayarak görevlilerden bilgi aldılar. Her iki köprünün de inşaat çalışmaları devam ediyor. Çalışma süresince hava şartları da izin verirse köprüler seneye yaz sezonuna hazır olacak.

SEL BASKINLARI OLMAMASI İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILDI

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, ‘’Burdur-Karamanlı-Tefenni-Çavdır 92 km olan yolumuz, bölünmüş yol kapsamına alınarak çalışmalara başlanmıştı. 8 km’lik kısım Badarmit ve Karaçal köprüsü kalmıştı. Yüklenici firma tarafından yaşanan sıkıntılar ve sözleşmenin feshi çok uzun sürdü. Bu süreçten dolayı bu yolun yapılmaması üzerine çok şeyler söylendi. Ama geçen yıllarda ihalesi yapıldı. Yeni yüklenici firma Karamanlı ilçemize şantiyesini kurdu. Geçen yıl aslında çalışmalara başladık. Burdur’un girişindeki tüm derelerden menfez geçişleri sel baskınları olmaması için çalışmalar yapıldı. İlk önce 6-7 adet büyük menfez yapımı sağlandı. Şimdi de sezon başladı. Dolayısıyla Badarmit’te köprü yapımıyla ilgili çalışmalar başladı. Karaçal’da da çalışmalar devam ediyor. Özellikle Karamanlı Çavdır Altınyayla bölgesi insanlarımız Tefenni’deki bu yolun neden geciktiğiyle ilgili şeyler söylemişti. Şimdi Allah’ın izniyle bu yıl bu yolumuzun büyük bir kısmını bölünmüş olarak tamamlayacağız’’ dedi.

SIKINTILARI CUMHURBAŞKANIMIZA TAŞIYARAK ÇÖZDÜK

Burdur Milletvekili Adayı Volkan Mengi ise, ‘’Fethiye yolundayız. Milletvekilimiz Bayram abiyle beraber yükleniciden kaynaklı sıkıntıları Cumhurbaşkanımıza taşıyarak çözdük. Yeni yüklenicimiz hemen hızlı bir şekilde şantiyeyi kurdu ve inşaat çalışmalarına başladı. Şuanda da Badarmit köprüsünün temel kazıkları için hazırlık hafriyatı yapılıyor. İnşallah yılsonuna doğru iki köprümüzün de ayaklarının ve temelinin yapılıp tamamlandığını göreceğiz. Şehrimizin en önemli projesi olan Fethiye yolunu kazandıracağız. Şimdiden Burdurumuza hayırlı olsun’’ dedi.

Bayram ÖzçelikAK Parti Burdur Milletvekili Bayram ÖzçelikVolkan MengiTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.