MAKÜ’de Basın Mensuplarına Afet Eğitimi Verildi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) tarafından, Burdur Valiliği koordinasyonunda basın mensuplarına afet eğitimi verildi.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) tarafından, Burdur Valiliği koordinasyonunda basın mensuplarına afet eğitimi verildi.

Afetlerin olası etkilerini ortaya koyan ve bu etkileri en aza indirmek için afetler gerçekleşmeden yapılacak çalışmaları kapsayan İl Risk Afet Planı (İRAP) kapsamında MAKÜ tarafından afet sırasında ve afet sonrasında yapılması gerekenler ile ilgili il genelinde görev yapan basın mensuplarına eğitim verildi.

MAKÜ Avşar Han’da gerçekleşen eğitimlerden afet sırası ve sonrasına ilişkin eğitimler MAKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Murat Kuş ile Dr. Öğr. Üyesi Gülhan Şen tarafından verildi. Afet sırası ve sonrasında haber verme psikolojisinin pekiştirilmesi konulu eğitimler ise Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs Savi Çakar tarafından verildi.

Eğitimlere çok sayıda basın mensubu katıldı. Eğitimlerde evde, ofiste güvenli bölgeleri belirleyip deprem sırasında panik halinde bile kişinin kendini nasıl koruyacağı uygulamalı olarak gösterildi. Ayrıca eğitimlerde deprem sonrasında panik olunmaması için toplanma alanlarının önceden öğrenilmesi, aile üyeleri ile irtibata geçilmesi gibi önemli konulara da değinildi.

Burdur afet eğitimiMehmet Akif Ersoy ÜniversitesiTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.