MAKÜ Spor Bilimleri Fakültesi: Türkiye'nin En İyi Tesislerinde Spor Eğitimi Fırsatı!

MAKÜ Spor Bilimleri Fakültesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın destek ve himayesiyle Türkiye'nin en iyi tesislerinde spor eğitimi sunuyor.

MAKÜ Spor Bilimleri Fakültesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın destek ve himayesiyle Türkiye'nin en iyi tesislerinde spor eğitimi sunuyor. Şampiyon sporcular ve nitelikli antrenörler yetiştiriyor.

Türkiye'nin En İyi Tesislerinde Spor Eğitimi Fırsatı: MAKÜ Spor Bilimleri Fakültesi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), spor bilimleri alanında eğitim almak isteyen öğrencilere Türkiye’nin en iyi tesislerinde spor eğitimi fırsatı sunuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın destek ve himayelerinde yatırımı tamamlanan ve hayata geçirilen MAKÜ Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi projesi içinde konuşlanan Spor Bilimleri Fakültesi pek çok branştan şampiyon sporcular ile nitelikli antrenörler yetiştiriyor.

MAKÜ Spor Bilimleri Fakültesi ve Spor Tesisleri hakkında bilgi veren Fakülte Dekanı Prof. Dr. Emrah Atay fakülteyi tanıtarak başladığı konuşmasında; “Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 1993 yılında Eğitim Fakültesine bağlı Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü kurularak temelleri atılan bir fakültedir. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümümüz daha sonra yüksekokul olmuştur. 2019 yılından bu yana da Spor Bilimleri Fakültesi olarak hizmet vermektedir. Fakültemize bağlı üç tane bölümümüz vardır. Bunlar Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü, Antrenörlük Eğitimi Bölümü ve Spor Yöneticiliği Bölümüdür. Spor Yöneticiliği Bölümümüz merkezi yerleştirme sınavıyla öğrenci kabul etmektedir. Diğer iki bölümümüz ise özel yetenek sınavıyla öğrenci almaktadır. Fakültemizde yaklaşık bin civarında öğrenci eğitimlerine devam etmektedir.” dedi.

Tesislerimiz Türkiye'de Örnek Gösterilecek Bir Düzeydedir

Tesisler hakkında da bilgi veren Dekan Atay; “Fakültemizin en büyük artısı tesisleşme bakımındandır. Tesislerimiz Türkiye'de örnek gösterilecek bir düzeydedir. Özellikle futbol alanındaki tesislerimiz Türkiye'nin en iyi tesislerinden bir tanesidir. Spor Bilimleri Fakültemiz 14 bin 400 kişilik İstiklal Stadyumunun altına konuşlanmış düzeydedir. İçerisinde 13 tane antrenman salonu ve büyük spor salonlarının olduğu bir tesistir. İdari bürolarımız, sınıflarımız tamamen bu stadyumun altındadır. Stadyum da tasarım itibariyle Türkiye'de örnek teşkil edecek bir yapıdadır.” ifadelerini kullandı.

Öğrenciler Sektöre Hazır Halde Mezun Oluyor

Öğrencilerin mezun olduktan sonra sektörde çalışmakta zorlanmadıklarını ve uygulama ağırlıklı derslerin yanı sıra birçok sertifika programlarının da olduğunu söyleyen Atay; “Fakülte olarak öğrencilerimizi mezun ederken şuna dikkat ediyoruz; Biz sektöre hazır halde mezun etmek istiyoruz. Onun için uygulama ağırlıklı akademik derslerinin yanında çeşitli sertifika programları ve çalışma gruplarıyla eğitimlerini destekliyoruz. Yani buradan mezun olan bir öğrenci antrenörlük belgesinin yanında spor alanında uzman diğer ekstralarla uzmanlaşarak sektörde daha kolay iş bulabilir ve nitelikli olarak mezun olacaktır. Nedir bunlar? Müsabaka analizini burada öğrenirler, sertifika programıyla pekiştirirler ve çalışma gruplarına dahil olarak Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezine gelen takımlarla antrenmanlara katılırlar ve eğitimleri daha kaliteli hale gelmiş olur. Bunun yanında performans analiz laboratuvarımız vardır. Performans analiz sertifika programımız vardır. Psikofizyoloji sertifika programımız vardır. Yine bunlar da öğrencilerimizin akademik derslerinin yanında eğitimlerine katkı verecek ekstra eğitimlerdir.

Spor Tesislerinde Profesyonel Takım ve Sporcuların Antrenmanlarını İzleme Fırsatı

Spor Bilimleri Fakültemizin en büyük artılarından birisi de Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkeziyle birlikte entegre olmasıdır. Bu ne anlama geliyor? Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi olarak Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezinde birçok ünlü takımı ya da büyük takımı ağırlama misyonumuz var. Bu sene Başakşehir ve Antalyaspor'u ağırladık. Daha öncelerden birçok milli takımı burada ağırladık. Bunun şöyle bir avantajı var, öğrencilerimiz gelen takımların antrenmanlarını izleyerek, hocalarıyla istişare ederek öğrenme süreçlerine katkı sağlıyorlar. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi olarak biz eğitim kadromuzla, tesislerimizle hazırız. Öğrencilerimizi bekliyoruz.” dedi.

MAKÜBurdur Mehmet Akif Ersoy ÜniversitesiTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.