MAKÜ, TEKNOFEST'te başarıdan başarıya koşuyor

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, TEKNOFEST 2023'te 11 proje ile yer aldı. Projeler, üniversitemizin bilimsel çalışmalarına ve sahanın ihtiyacına dayanıyor.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) akademisyenleri ve üniversitemiz ortak girişimlerinin temsilcileriyle birlikte MAKÜ olarak TEKNOFEST 2023'de yerimizi aldık!

TEKNOFEST ANKARA 2023'de MAKÜ Projelerine Yoğun İlgi

Üniversitemizde yürütülen bilimsel çalışmalara dayalı ve sahanın ihtiyacını karşılayacak patentli veya patent başvurusu yapılmış ürünler TEKNOFEST 2023’te görücüye çıktı. Aynı zamanda sunulan ürünlerin birçoğu Teknofest ve Haytekfest gibi alanında önemli etkinliklerin proje yarışmalarından ödüllerle dönen çalışmalardan oluşuyor. Yoğun ilgi gören ürün projelerimizin ortak girişimlerle birlikte üretim, satış ve pazarlama süreçleri yürütülmektedir. Böylece, akademi ve özel sektör iş birliğiyle sahadaki problemlere nokta atışı çözümler sağlayacak ürünler sektöre sunulmaktadır.

TEKNOFEST Ankara 2023 kapsamında Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü Standı’nda Üniversitemiz tarafından sunulan proje girişimlerine ve katılımcılara aşağıda yer verilmiştir.

Teknofest ile ilgili konuşan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, “Dünyanın en büyük teknoloji festivalinde başarılı projeleri ile üniversitemizi gururlandıran kıymetli hocalarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ederim. MAKÜ olarak bağımsız Türkiye için ‘Teknofest Kuşağı’ yetiştirme vizyonuna katkı sağlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

MAKÜburdur mehmet akif ersoy üniversitesiTeknofestTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.