Malatya'da Enkaz Kaldırma Çalışmaları Devam Ediyor

Malatya’da, Kahramanmaraş depremlerinin vurduğu kentin en işlek caddelerinden biri olan Aslantepe Caddesi’nde ağır hasarlı binaların yıkım işlemleri sürüyor .Devamı Haberimizde...

Malatya’da, Kahramanmaraş depremlerinin vurduğu kentin en işlek caddelerinden biri olan Aslantepe Caddesi’nde ağır hasarlı binaların yıkım işlemleri sürüyor. Enkaz kaldırma çalışmalarının tamamlandığı bölgelerin tarlaya döndüğü cadde esnafı eski günlerini arıyor.
Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu Malatya’da, kentin en işlek caddelerinden biri olan Aslantepe Caddesi de yıkıma uğrarken, bölgede neredeyse hasar almayan yapı kalmadı. Günübirlik binlerce kişinin ziyaret ettiği, yüzlerce esnafının evine ekmek götürdüğü caddede ağır hasarlı binaların yıkımı sürüyor. Enkaz kaldırma çalışmalarının tamamlandığı bölgeler ise adeta tarlaya döndü. Cadde esnafı Cumali Kocaman depremle birlikte komşularını da kaybetiklerini belirterek üzgün olduklarını kaydetti.
Kırçuval Mahalle Muhtarı Hıdır Kahve ise bölgedeki yıkım çalışmalarının aralıksız sürdüğünü söyledi.

İHA

MalatyaTürkiye

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.