Manisa Saruhanlı kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam Murat Acar kimdir?

Saruhanlı ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti. Erzurum İspir Kaymakamı Murat Acar, Manisa Saruhanlı Kaymakamı olarak atandı.

Saruhanlı ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti.  Erzurum İspir Kaymakamı Murat Acar, Manisa Saruhanlı Kaymakamı olarak atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete' de yayımlanan Kaymakamlar Kararnamesi ile çok sayıda ilçenin kaymakamı değişti.

 

Saruhanlı Kaymakamı Murat Acar Kimdir?

1989 yılında Erzincan’ın Üzümlü İlçesi’nde dünyaya gelen Kaymakamımız Murat ACAR ilk, orta ve lise öğrenimini Erzincan’ da tamamladı. Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’ nden 2011 yılında mezun olan Kaymakamımız, İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak, Haziran 2013’ te Erzincan Kaymakam Adayı olarak mesleki hayatına başladı. Erzincan Valiliği’ nde il stajı, Mersin İlinde teftiş stajı, Yozgat-Sorgun ve Erzurum-Pasinler İlçelerinde refiklik stajı, İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı’ nda dil eğitimi stajının ardından bir yıl süreyle İngiltere’ nin Sheffield Üniversitesi’ nde yabancı dil ve İngiliz İdari Sistemi üzerine eğitim aldı.
Kaymakam Vekilliği stajını Trabzon İli Şalpazarı İlçesinde tamamlayan Murat ACAR 1 Haziran 2017 tarihli kararname ile Kastamonu İli Bozkurt İlçesine asaleten atandı. 31 Ağustos 2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Çorum İli Ortaköy Kaymakamlığı görevinde bulunan Acar, 13.07.2020 tarih ve 2020/362 sayılı Atama Kararı ile İspir Kaymakamlığına atanmıştır. İçişleri Bakanlığının 25/01/2023 tarihli Onayı ile Saruhanlı İlçesinde görevlendirilmiş olup, 06.02.2023 tarihinde Saruhanlı ilçesinde görevine başlamıştır.
 
Evli ve bir çocuk babası olan Acar, iyi derecede İngilizce bilmektedir.    

Murat AcaratamaTürkiyeManisaSaruhanlı

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.