Mavi gözleriyle umut olan Davut'un kardeşinin ilk sözleri duygulandırdı

Kahramanmaraş merkezli depremde Hatay'da enkaz altından 69 saat sonra kurtarılan mavi gözleriyle Türkiye'ye umut olan Davut'un küçük kardeşi de ondan 4 saat önce enkaz altından çıkarılmıştı.

Kahramanmaraş merkezli depremde Hatay'da enkaz altından 69 saat sonra kurtarılan mavi gözleriyle Türkiye'ye umut olan Davut'un küçük kardeşi de ondan 4 saat önce enkaz altından çıkarılmıştı. Burdur 112 Acil sağlık Hizmetleri çalışanlarının destek verdiği; Isparta ve Eskişehir kurtarma ekiplerinin insanüstü gayretiyle hayata tutunan mavi gözlü ufaklığın ilk sözleri ''su istiyorum'' oldu.
Depreme Hatay Merkez Cebrail Mah.de evinde ailesiyle birlikte yakalanan Davut'un kardeşi enkazın altında soğuk ve karanlıkta 65 saat geçirdi. “Sesimi duyan var mı?” sorusu ile hayata tutunan kardeşimiz mavi gözleriyle Türkiye'ye umut oldu.
Burdur 112 Acil Sağlık Hizmetleri Ambulansı ile Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne nakledilen kardeşimizin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, ambulanstaki ilk sözleri ''su istiyorum'' oldu. Serumundan su gittiğini söyleyen sağlık ekiplerine, ''böyle doymuyorum'' diye cevap veren ufaklığa dudakları silinerek çare olunmaya çalışıldı. Serumu bitmesine yakın ''bir tane daha takar mısınız? Doymadım'' diyen depremzede sağlık ekiplerine duygu dolu anlar yaşattı.
Bütün güçleriyle bölgede 7/24 görev yapan kurtarma ve sağlık ekiplerimize teşekkür ediyoruz.

Burdur İl Sağlık Müdürlüğüdeprem yardımıHatay depremKahramanmaraş depremi son dakikaTürkiyeHatay

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.