Meteoroloji uyardı, kuvvetli rüzgar ve fırtınaya Dikkat!!

Meteorolojiden Bayburt için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısında bulunuldu.

Meteorolojiden Bayburt için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısında bulunuldu.
Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan uyarıda, yaşanabilecek çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar, soba ve baca gazı zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği vurgulandı.
Bayburt, Erzincan ve Erzurum çevrelerinde Cumartesi ve Pazar gününde kuvvetli fırtınanın yaşanacağını erkenden duyuran Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, yaptığı yazılı uyarıda şu ifadelere yer verdi: "Erzincan, Bayburt ve Erzurum çevrelerinde gerçekleşecek kuvvetli rüzgar ve fırtınaya dikkat. 18.11.2023 Cumartesi ve 19.11.2023 Pazar günleri Erzurum, Erzincan ve Bayburt çevrelerinde gerçekleşecek olan rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli fırtına (70-90 kilometre/saat) yer yer tam fırtına (90-110 kilometre/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar, soba ve baca gazı zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

İHA

kuvvetlirüzgarfırtınameteorolojiuyarıson dakikaTürkiyeBayburt

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.