Milli Eğitim Bakanlığı 24 farklı branştan atama yapacak!

24 farklı branştan atama yapacak olan Mili Eğitim Bakanlığı, 2 Ocak 2023 tarihinde Resmi Gazete’de yeni bir iş ilanı yayınladı.

Mili Eğitim Bakanlığı (MEB) 2 Ocak 2023 tarihinde Resmi Gazete’de yeni bir iş ilanı yayınladı. İlana göre MEB, aşağıda liste halinde verilmiş 24 farklı branştan atama yapacak.

MEB, müfettiş yardımcılığı için toplamda 450 personel alımı yapacak olup, adaylar yapılacak olan yazılı sınav sonuçlarına göre değerlendirilecektir. Başvurular ise http://www.meb.gov.tr/ internet adresinde yer alan “Elektronik Başvuru Formu” doldurulmak suretiyle 07 Şubat 2023 – 26 Şubat 2023 tarihleri arasında yapılacak.

Personel alımına ilişkin MEB tarafından yapılan açıklamada ‘’ Eğitim Müfettiş Yardımcılığı Yarışma Sınavı sonucuna göre toplam 450 eğitim müfettiş yardımcısı ataması yapılacaktır.’’ Denildi. Atama yapılması planlanan alanlar ise şöyle;

Başvuru Şartları

Yarışma sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1988 ve sonrasında doğanlar sınava başvurabileceklerdir.)

Adaylık ve sözleşmeli öğretmenlik süresi dâhil olmak üzere sınav başvurusunun son günü itibarıyla öğretmenlikte 8 yıl ve daha fazla hizmeti bulunmak koşulu ile hâlen Bakanlık öğretmen kadrolarında (eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfında) görev yapıyor olmak,

Adaylık ve sözleşmeli öğretmenlik süresi dâhil olmak üzere öğretmenlikte 8 yıl ve daha fazla hizmeti bulunanlar bakımından, en az 3 yıl Bakanlığa bağlı resmî eğitim kurumlarında görev yapmış olmak, şartları aranacaktır.

8 yıllık sürenin hesabında; resmî ve özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında yönetici ve öğretmen olarak geçirilen süreler ile askerlik hizmetini temel askerlik eğitiminden sonra Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında öğretmen olarak yerine getirenlerin bu süreleri birlikte değerlendirilecektir.

Aday Başvuru İşlemleri

Sınava girecek adaylar; başvuru ücretini, katılacakları sınavın adını belirtmek suretiyle 07 Şubat 2023 – 26 Şubat 2023 tarihleri arasında MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi hesabına; https://odeme.meb.gov.tr adresinden tüm bankaların kredi kartıyla veya T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. ve Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin ATM, mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden yatıracaklardır.

kamuisilanlari

Milli Eğitim Bakanlığı personel alımıMEB personel alımıpersonel alımıMilli Eğitim BakanlığıTürkiyeAnkara

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.