Ne zaman bitecek diye bekliyorduk! Ama sıcaklar Burdur'u terketmiyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yüksek sıcaklıkların devam edeceğini duyurdu. Detaylar haberimizde...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yüksek sıcaklıkların devam edeceğini duyurdu. Tatilcileri ve hayvanları olumsuz etkileyen sıcak hava dalgası, Türkiye genelinde etkisini sürdürüyor. Burdur'da hava sıcaklıklarının 4 ila 8 derece artacağı öngörülüyor.

Yüksek Sıcaklık ve Kuraklık Türkiye'yi Etkiliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hafta boyunca yüksek sıcaklıkların yaşandığı yurdun birçok noktasında, sıcaklığın giderek artmaya devam edeceğini belirtti. Kurak geçen kış mevsiminin ardından yaz sezonuna yüksek nemle girildi.

Aşırı sıcaklıklar dünyayı etkisi altına alırken, Türkiye’de de hissedilir oldu. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava, özellikle tatil beldelerinde bunaltıcı seviyeye ulaştı. Bu durum vatandaşları etkilediği kadar hayvanları da olumsuz etkiledi. Tatilciler zaman zaman serinlemek için kendilerini serin sulara bırakırken, deniz suyunun sıcaklığı da yeterli olmadı. Böylelikle kent meydanlarında, sahillerde durgunluk gözlemlenmeye başladı.

Burdur’da Hava Sıcaklıkları Artıyor

Burdur’da hava sıcaklıkları 4 ila 8 derece artacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, hava sıcaklığının giderek artması bekleniyor. Mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam etmesi beklenen sıcaklığın, 4 ila 8 derece artacağı tahmin ediliyor. Özellikle bazı merkezlerde nem oranında artış gözlenirken, sıcaklık kent sakinlerinin bunaltıcı bir gün yaşamalarına neden oluyor.

Haziran ayından bu yana hava sıcaklığı bazı ilçelerde 40 dereceyi aştı. Burdur’da hissedilen sıcaklık zaman zaman 38 dereceye ulaştı. Önümüzdeki hafta Burdur’da hava sıcaklığının zaman zaman 40 dereceye ulaşacağı tahmin ediliyor. Bu durum, vatandaşları ve hayvanları olumsuz etkileyen yüksek sıcaklıkların devam edeceğini gösteriyor.

sıcaklıkkuraklıksıcakhava durumuTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.