Neurosound gelişim sistemi artık Bucak'ta Algemo Psikolojide

Neurosound sistemi artık Algemo Psikolojide danışanlarının hizmetinde. Neurosound nedir ? İşte yanıtı...

Neurosound sistemi artık Algemo Psikolojide danışanlarının hizmetinde.

NEUROSOUND NEDİR?

Neurosound, işitsel algı geliştirme sistemidir.
NEUROSOUND cihazı ile uyguladığımız program ile değil duyusal, bilişsel, duygusal ve akademik programlar ile de kişiye özel uygulamalardan oluşmaktadır.

Neurosound programları tıbbi bir tedavi değildir. Neurosound çocukların gelişim, öğrenme ve psiko-sosyal problemlerine, beynimizin nöro plastisite özelliğinden yararlanarak, çözüm sağlayan yöntemler içermektedir. Yaptığımız uygulamalarımızın tabi ki sınırlılıkları da vardır. Tedavi ve ilaç kullanımı gerektiren problemler bizim işimiz değildir.
Kısaca Neurosound bir çocuğun psikolojik, fiziksel ve duygusal gelişimini birbiri ile tamamlayan nörogelişimsel programlardan oluşan psikoeğitim metodudur.

NEUROSOUND GERÇEKTEN ETKİLİ Mİ?

Neurosound cihazları diğer neurosound uygulamalarının bir parçasıdır. Neurosound cihazları, diğer programların çocuğun zihninde bir karşılık bulması ve sağlanan gelişimin kalıcı olması için en kritik görevi yerine getirir. Bunun için ise beynimizin adeta dışa açılan bir kapısı olan kulak organı üzerinden etki sağlar. Bu etkiyi anlamak için öncelikle kulak ve beyin ilişkisini anlamamız lazım.

Biz kulaklarımızı sadece bir işitme organı olarak biliriz. Oysa kulaklarımız beynimize açılan kapılardır. Aynı zamanda kulak içinde yer alan vestibüler sistem tüm kaslarımızı ve denge motor sistemini yönetir. Beynimize kulak enerji sağlar. Beyin sapından tüm vücudumuza dağılan ana sinir sisteminin büyük bir bölümü aynı zamanda kulak ile de bağlantılıdır. Bu sayede kulak vücudumuzu da yöneten bir organdır. En temel duyusal organımızdır. Neurosound kulağın iç yapısında bulunan kasları yüksek ve düşük frekanslı sesler yardımıyla uyarır ve onlara adeta egzersiz yaptırır. Bu sayede hem nöral sistemi uyarır hem de vestibülar sisteme etki ederek beden kontrolü sağlar. Vestibüler sistem dikkat ve odaklanmanın da merkezidir. Bu bölgenin uyarılması tüm gelişim programlarının başarısı için önemlidir.

NEUROSOUND NERELERDE KULLANILIR?

Neurosound sisteminde bir cihaz uygulaması vardır ancak neurosound cihazı tıbbi bir cihaz değildir. Klinik amaçlar için kullanılmaz. Çünkü sistem cihazdan ibaret bir uygulama değildir. Sistem içerisinde 10’dan fazla uygulama ve program vardır. Bu programların hepsi kişiye özel programlara dönüştürülerek kullanılır. Başta gelişim problemleri, öğrenme güçlükleri, dikkat eksikliği ve çeşitli davranışsal problemler gibi oldukça geniş bir alanda kullanılabilir. Cihazlarımızın ve programlarımızın insan sağlığına, uygulanan tedavilere, engelleyici ve zararlı herhangi bir yönü yoktur. Bu çerçevede şu problemler için bir destek eğitimi ve gelişim programı olarak güvenle kullanılabilir.

ÇOCUKLARDA GELİŞİM PROBLEMLERİ

-Gecikmiş gelişim bozuklukları
-Gecikmiş konuşma
-Yaşıtlarına göre geç öğrenme
-Motor becerilerinde zayıflık
-Okuma güçlüğü çekme
-Renk ve sayıları öğrenmede zorluk yaşayanlar

PSİKOLOJİK PROBLEMLER

-Genel gerginlik hali
-İçe kapanıklık
-Belirli seslere aşırı duyarlılık
-Takıntılar -Korkular-kaygılar
-Öz güven eksikliği
-Huzursuzluk ve Hiperaktiflik
-Öfke ve asabi davranışlar
-Yaşam enerjisi düşüklüğü

DAVRANIŞ PROBLEMLERİ

-Kaygı ve huzursuzluk hali
-Öfke kontrolü, asabi davranışlar
-Yaşam enerjisi düşüklüğü
-Akran zorbalığı
-Saldırganlık

TANILI PROBLEMLER

-Otistik problemler
-Beyin hasarı olan çocuklar
-Zeka geriliği
-İşitsel algı bozuklukları
-Kulak çınlaması

VESTİBÜLER SİSTEM PROBLEMLERİ

-Dikkat ve odaklanma problemleri
-Denge koordinasyon becerilerinde zayıflık
-Beden duruş ve konumlanma zayıflığı
-Motor becerilerinde zayıflık
-El göz koordinasyonu problemleri

KİŞİSEL GELİŞİM

-Hafızayı güçlendirme
-Akademik başarı
-Sınav kaygısını yenme
-Oto kontrol ve planlama becerileri
-Dürtü kontrolü
-Yabancı dil öğrenme
-Hitabet, şarkı söyleme ve ses kullanma becerilerini geliştirme

ALGEMO PSİKOLOJİ
Konak mah. Yahya Kemal Cad. TG Office Kat:4 Daire:50 Bucak/Burdur
0545 325 99 90
0248 502 11 00
Detaylı bilgi ve ücretsiz ön görüşme için arayınız????

NeurosoundAlgemo PsikolojiBucak psikologBurdur psikologTürkiyeBurdurBucak

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.