Osmaniye yeni Emniyet Müdürü Mehmet Sarıbuva Kimdir ?

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğünde görev değişikliği. İşte detaylar...

Resmi Gazete’de yayımlanan son Emniyet Müdürleri Atama Kararnamesi'nde 52 ilin emniyet müdürü değiştirildi. Bu kararname sonrası, Osmaniye İl Emniyet Müdürü olarak Polis başmüfettişi Mehmet Sarıbuva göreve atandı.

Peki, Mehmet Sarıbuva kimdir, nereden gelmektedir, ve kaç yaşındadır?

Mehmet Sarıbuva, Polis Akademisi'nden başarı derecesi ile mezun olan ve Türkiye'nin birçok bölgesinde görev yapmış bir polis başmüfettişidir. Ayrıca, birçok ilçede de ilçe emniyet müdürü olarak hizmet vermiştir.

Mehmet Sarıbuva'nın kesin yaş bilgisi belirtilmemiş olmasına rağmen, çeşitli görevlerde bulunmuş ve şimdi de Osmaniye İl Emniyet Müdürü olarak atanan deneyimli bir emniyet mensubudur. Sarıbuva, evli ve iki çocuk babasıdır.

Mehmet Sarıbuva, Türkiye'nin birçok bölgesinde ve ilçesinde görev yaptı. Polis Akademisi'nden başarı derecesi ile mezun olduktan sonra çeşitli emniyet müdürlüğü görevlerinde bulundu. Son atama kararı ile Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

Sarıbuva'nın ayrıca iyi derecede İngilizce bildiği de belirtiliyor, bu da onun uluslararası görevlerde de bulunabileceği anlamına gelebilir. Sarıbuva'nın geniş kariyeri ve görev süresi boyunca edindiği deneyimler, Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü görevine getirilmesinde büyük rol oynadığına kuşku yok.

Osmaniye İl Emniyet MüdürlüğüMehmet SarıbuvaMehmet Sarıbuva kimdirTürkiyeOsmaniye

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.