Özbekistan Tekvando Milli Takımı MAKÜ’de Kamp Yapıyor

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi kurulduğu ilk günden itibaren hem ulusal hem de uluslararası kamplarına ev sahipliği yaptı.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi kurulduğu ilk günden itibaren hem ulusal hem de uluslararası düzeyde çeşitli kategorilerde ve branşlarda 80’e yakın takım ve 3 bin civarında profesyonel ve milli sporcuların kamplarına ev sahipliği yaptı.

Ülkemizde futbol branşında Başakşehir, Alanyaspor ve Antalyaspor gibi süper lig takımlarının sezon başı kamplarına yapmış olduğu ev sahipliği ile adını duyuran MAKÜ Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi futbol branşı dışında da basketbol, voleybol, güreş, judo, tekvando gibi spor branşlarının kamplarına da ev sahipliği yapıyor.

Uluslararası düzeyde Ukrayna, Kazakistan, Bulgaristan, Rusya ve Suudi Arabistan’dan çok sayıda takımın kamp yaptığı MAKÜ Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezinde milli takımlar düzeyinde ise Ukrayna erkek basketbol takımı, Türkiye judo genç milli takımları, Türkiye Rugby milli takımları kamp yaptılar.

Merkez şimdi de Özbekistan Tekvando milli takımına ev sahipliği yapıyor. Özbekistan Tekvando Milli Takımı 45 kişilik sporcu kafilesi ile bir ay boyunca MAKÜ Sporcu Eğitim ve Kamp Merkezinde kamplarına devam edecekler.

MAKÜburdur mehmet akif ersoy üniversitesiTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.