PENÇE-KİLİT Operasyonunda 5 Askerimiz Şehit oldu

Kuzey Irak'ta devam eden Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada, 5 kahraman yiğidimiz şehit olmuştur.

9 Ağustos 2023 çarşamba günü öğlen sıralarında Irak’ın Kuzeyinde icra edilen Pençe-Kilit operasyonunda hain bölücü terör örgütleri ile girilen çatışmada 5 askerimiz şehit olurken yaralılarımızın olduğu bilgisi edinildi.

 

P.Tğm. Fatih Uğur ALTINTAŞ'ın şehit haberi bildirilirken diğer şehitlerin isimleri açıklanmamıştı.

 

Bölücü terör örgütlerinin bölgeden tamamen temizlenmesi amacıyla sürütülen operasyonlar bölgede devam ederken çıkan çatışmada 5 şehidimizin ve 4 yaralımızın olduğu öğrenildi.

 

P.Tğm. Fatih Uğur ALTINTAŞ'ın 1996 doğumlu ve bekar olduğu bilgisi edinildi.

 

ŞEHİTLERİMİZ VAR TÜRKİYEM

 

Kuzey Irak'ta devam eden Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada, 3 kahraman yiğidimiz şehit olmuştur.

 

P.Teğmen Fatih Uğur ALTUNBAŞ (Elazığ)

P.Uzman Çavuş Kemal ÖZEK (Denizli)

P.Uzman Onbaşı Uğur ÖZDEMİR (Gaziantep)

Piyade Sözleşmeli Er Mahmut Üçdağ,

Piyade Uzman Çavuş Özkan Lale

 

Şehit sayısı  yükseldi

Taciz ateşi sonucu yaralanan P. Uzm. Onb. Uğur Özdemir'in de tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu açıklandı.

 

MSB, yaralı askerlerden birinin daha şehit olduğunu duyurdu

MSB, taciz ateşi sonucu yaralanan askerlerimizden birinin daha şehit olduğunu açıkladı.

 

MSB tarafından yapılan açıklamada, “Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde BTÖ mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonrasında yaralanan ve hastanede tedavisine devam edilen kahraman silah arkadaşlarımızdan Piyade Sözleşmeli Er Mahmut Üçdağ, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bölgede operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan ve tedavisi devam eden kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar dileriz” ifadeleri kullanıldı.

 

Şehit sayısı 5'e çıktı

Yaralanan ve hastanede tedavisine devam edilen askerlerden Piyade Uzman Çavuş Özkan Lale de müdahaleye rağmen kurtarılamadı

Medya Ankara 

 

 

PENÇE-KİLİTOperasyonŞehitTürkiyeAnkara

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.