Sandıklı’da ‘Avukatlar Günü’ kutlandı

Afyonkarahisar'da avukatlar günü kutlandı

Afyonkarahisar Barosu Sandıklı Temsilcisi Veli Ulusoy, var olan sorunların mesleklerini yapmaya engel olamayacağını ifade etti.
Sandıklı ilçesinde 5 Nisan Avukatlar Günü, Sandıklı Barosu’nda kutlandı. Sandıklı Adalet Sarayı’nda görev yapan hakim ve savcılar tarafından baro odasında yapılan kutlamada Sandıklı Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet İkbal Doğan, Sandıklı Baro Temsilcisi Veli Ulusoy’a çiçek takdim edildi.
Ulusoy kutlamadan dolayı memnuniyetini dile getirerek, "Meslektaşlarımızın ve mesleğimizin sorunları çok büyük. Ama bu onurla sürdürdüğümüz mesleğimizi icra etmemize engel olmayacaktır. Bizler dün olduğu gibi bugün de yargı bağımsızlığını, hukukun üstünlüğünü, insan haklarını savunmaya devam edeceğiz. Avukatlık mesleğinin itibarını kimseye teslim etmeyeceğiz. Avukata yönelik şiddeti ne olursa olsun durduracağız. Meslektaşlarımızı ekonomik, sosyal ve psikolojik şiddet karşısında yalnız bırakmayacağız" dedi.

İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Veli Ulısoyavukatlar günüafyonkarahisarTürkiyeAfyonkarahisar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.