Şanlıurfa Bozova kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam Halil İbrahim Yeşilyurt kimdir?

Bozova ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti .Hatay Kumlu Kaymakamı Halil İbrahim Yeşilyurt, Şanlıurfa Bozova Kaymakamı olarak atandı.

Bozova ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti. Hatay Kumlu Kaymakamı Halil İbrahim Yeşilyurt, Şanlıurfa Bozova Kaymakamı olarak atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete' de yayımlanan Kaymakamlar Kararnamesi ile çok sayıda ilçenin kaymakamı değişti.

Bozova Kaymakamı Halil İbrahim Yeşilyurt Kimdir?

15.07.1991 tarihinde Erzurum'da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Ankara'da tamamladıktan sonra 2016 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra 2017 yılında açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak, Çankırı Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Nevşehir-Avanos ve Ankara-Kahramankazan ilçelerinde Kaymakam Refikliği stajını tamamladı. Sırasıyla Afyonkarahisar-Sinan paşa , Afyonkarahisar-Sultandağı , Nevşehir-Derinkuyu ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. İngiltere'de Londra City Üniversitesinde İngilizce eğitiminden sonra Tokat ili Yeşilyurt Kaymakamı olarak atanan Kaymakamımız, Cumhurbaşkanlığı Makamının 2022/392 sayılı Atama Kararı ile İlçemize atanmış olup 24.08.2022 tarihinde  Kumlu İlçesinde göreve başlamıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Halil İbrahim YeşilyurtatamaTürkiyeŞanlıurfaBozova

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.