Şehiriçi Halk Otobüsü fiyatlarına zam

Burdur Belediye meclisinin Ağustos ayı oturumunda, ÖTV ve akaryakıt zammının ardından şehiriçi halk otobüsü ücretleri 9 TL'den 15 TL'ye çıkarıldı.

Burdur Belediye meclisinin Ağustos ayı oturumunda, ÖTV ve akaryakıt zammının ardından şehiriçi halk otobüsü ücretleri 9 TL'den 15 TL'ye çıkarıldı.

Burdur'da Özel Halk Otobüsü fiyatları güncellendi

Burdur Belediye meclisinin Ağustos ayı oturumunda ÖTV zammının ardından Burdur S.S Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri ve Minibüsleri Karayolu Taşıma Kooperatifi’nin talebi üzerine şehiriçi halk otobüsü indi bindi ücreti 9 liradan 15 liraya çıkarıldı. Gündem maddesi oy çokluğuyla kabul edildi.

Burdur Belediye meclisinin Ağustos ayı oturumu Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz başkanlığında Halı Sarayı Meclis Salonu’nda yapıldı.

2 oturum halinde yapılan toplantıda gündemin 3. maddesinde S.S Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri ve Minibüsleri Karayolu Taşıma Kooperatifi’nin ÖTV zammı, akaryakıt zammı, yedek parça ve işçilik ücretlerine gelen zamla nedeni ile özel halk otobüsleri fiyat tarifesine ve elektronik kart ve vize işlemleri fiyat tarifelerine zam yapılması talebi görüşüldü.

Meclisin birinci oturumunda gündem maddesi görüşülmek üzere ücret ve tarife komisyonuna havale edildi. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ücret ve tarife komisyonunun çalışmasını tamamlaması için meclise 1 saat ara verildi.

Aranın ardından komisyon çalışmasını tamamlayarak meclise sundu. Komisyon teklifini ücret ve tarife komisyonu üyesi Salih Sevim açıkladı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in oylamaya sunduğu gündem maddesi oy çokluğuyla kabul edilirken yeni fiyat tarifesi şöyle oldu;

9 TL olan Şehiriçi indi-bindi 15 TL, 7 TL olan üniversite öğrenci 11 TL, 4.5 TL olan ilköğretim, lise öğrencileri 7.5 TL, 1 binişlik elektronik kullan-at QR kodu kağıt bilet 11 TL’den 18 TL’ye yükseldi.

Yeni fiyat tarifesi meclis kararının Valilik tarafından onaylanmasının ardından uygulanmaya başlanacak.

Özel Halk OtobüsüzamTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.