Şırnak Güçlükonak kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam Ökkeş Furkan Karakurt kimdir?

Güçlükonak ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti. Denizli Çardak Kaymakamı Ökkeş Furkan Karakurt, Şırnak Güçlükonak Kaymakamı olarak atandı.

Güçlükonak ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti .Denizli Çardak Kaymakamı Ökkeş Furkan Karakurt,  Şırnak Güçlükonak Kaymakamı olarak atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete' de yayımlanan Kaymakamlar Kararnamesi ile çok sayıda ilçenin kaymakamı değişti.

 

Güçlükonak Kaymakamı Ökkeş Furkan Karakurt Kimdir?

1993 yılında Kilis’te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye bölümünden 2016 yılında mezun oldu. Mülki İdare Amirliği mesleğine 2018 yılında Muş Kaymakam Adayı olarak başladı. İl Merkez stajını Muş’ta tamamladıktan sonra Kaymakam Refikliği stajını İzmir’in Menderes ve Bitlis’in Ahlat İlçelerinde tamamladı. Ardından sırasıyla Muş İli’nin Hasköy İlçesi ve Zonguldak İli’nin Gökçebey İlçesinde 11 ay süreyle Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. Ankara’da 3 ay yabancı dil eğitimi aldıktan sonra Mülkiye Teftiş stajını Muğla’da tamamladı. İçişleri Bakanlığı tarafından gönderildiği İngiltere’de Leicester Üniversitesinde dil eğitimi aldı ve Birleşik Krallık Yönetim Sistemleri üzerine incelemelerde bulundu. Yurt dışı dönüşü “Kamuda Performans Yönetimi” konusu üzerine Kaymakamlık tezini tamamladı. İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi’nde Kaymakamlık Kursu kapsamında çeşitli eğitimler aldı. 
        İçişleri Bakanlığının 11.09.2020 tarihli onayı ile Çardak İlçesi Kaymakamı  olarak görevlendirilen Kaymakam KARAKURT evli ve bir çocuk babası olup,  İngilizce bilmektedir.    

Ökkeş Furkan KarakurtatamaTürkiyeŞırnakGüçlükonak

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.