Sivas Kangal kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam Onur Aykaç kimdir?

Kangal ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti. Eskişehir Mihalıççık Kaymakamı Onur Aykaç , Sivas Kangal Kaymakamı olarak atandı.

Kangal  ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti.  Eskişehir Mihalıççık Kaymakamı Onur Aykaç  ,  Sivas Kangal Kaymakamı olarak atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete' de yayımlanan Kaymakamlar Kararnamesi ile çok sayıda ilçenin kaymakamı değişti.

Kangal Kaymakamı Onur Aykaç Kimdir?

1993 yılında Erzincan'ın İliç ilçesinde doğmuştur. İlköğretim tahsilini Erzincan'da, orta ve lise tahsilini ise İstanbul'da tamamladıktan sonra 2016 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat bölümünden ve aynı zamanda Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Fakülte Yüksek Okullarından mezun olmuştur. 

        2016 yılından 2019 yılına kadar Emniyet Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığında Komiser Muavini olarak çalıştıktan sonra İçişleri Bakanlığının açmış olduğu sınav sonucunda Erzincan Kaymakam Adayı olarak mesleğe giriş yapmıştır. Sırasıyla Sakarya Kocaali ve Bursa Gürsu ilçelerinde Kaymakam Refikliği stajlarının ardından Gümüşhane Torul ve Sivas Doğanşar ilçelerinde  Kaymakam Vekili olarak görev yaptıktan sonra İçişleri Bakanlığının 23.06.2021 tarih ve 9450 sayılı onayı Eskişehir  Mihalıççık ilçe Kaymakamlığı yaptıktan sonra  İçişleri Bakanlığının 28.09.2022 tarihli  ve 36560 sayılı onayı  ile  Kangal Kaymakam Vekili olarak görevlendirilmiş olup,  Kaymakamımız Onur AYKAÇ 31.10.2022 tarihinde Kangal ilçesindeki görevine başlamıştır.

Onur AykaçatamaTürkiyeSivasKangal

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.