Tahir Şahin, Kilis Valiliğine Atandı

Resmi Gazete' de yayımlanan atama kararıyla Tahir Şahin , Kilis Valiliğine atandı. İşte Tahir Şahin ' nin kariyeri ve atama detayları.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararıyla, Tahir Şahin''nin  Kilis Valiliği'ne atanması resmiyet kazandı. 10 Ağustos tarihli Resmi Gazete' de yayımlanan kararnameyle birlikte toplam 57 ilin valisi değişti. Bu değişiklikle Tahir Şahin , Kilis Valiliği görevine atandı. Kilis Valisi Recep Soytürk  ise Tekirdağ Valiliğine atandı.

KİLİS VALİSİ TAHİR ŞAHİN KİMDİR?

Tahir Şahin, aslen Kayserili olup, 1977 yılında Adana'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Adana’da tamamladı. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. 2004 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan Kaymakamlık sınavını kazanarak, kaymakam adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Samsun- Ayvacık, Ardahan-Posof, Muş-Varto ve Çanakkale-Lâpseki, Gaziantep Şahinbey ilçelerinde kaymakam olarak görev yaptı. 19 Mayıs 2022 tarihli Bakan Onayı ile Kağıthane Kaymakamı olarak atandı.

Tahir ŞahinatamaTürkiyeKilis

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.